Ambasada USA na Ukrainie wzywa swoich obywateli do rozważenia wyjazdu

Foto: YouTube

Ambasada Stanów Zjednoczonych na Ukrainie wezwała swoich obywateli do rozważenia wyjazdu w tym momencie. Dyplomaci argumentują to tym, że sytuacja w kraju jest nieprzewidywalna ze względu na zwiększone zagrożenie rosyjskimi działaniami militarnymi.

Sytuacja związana z bezpieczeństwem na Ukrainie może się pogorszyć w najbliższym czasie – poinformowała ambasada USA na swojej stronie internetowej.

Ambasada zapewnia, że obywatele USA, którzy chcą opuścić Ukrainę, mają obecnie wiele możliwości skorzystania z lotów komercyjnych ze wszystkich ukraińskich międzynarodowych lotnisk. Ambasada może udzielać pożyczek tym obywatelom, których w tej chwili nie stać na zakup komercyjnego biletu.

 

Ambasada przekazała również, że podróż ułatwi przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 oraz rejestracja w programie Smart Traveller Enrollment Program (STEP) Departamentu Stanu. Rejestracja w programie STEP umożliwi otrzymywanie informacji o aktualnych zabezpieczeniach i ułatwi ambasadzie USA kontaktowanie się w nagłych wypadkach.

Rosjanie zgromadzili przy granicy z Ukrainą dziesiątki tysięcy żołnierzy. Moskwa zaprzecza jakoby planowała inwazję na Ukrainę i przekonuje, że to Kijów chce zaatakować prorosyjskich bojowników w separatystycznych wschodnich obwodach. Jednocześnie Rosja żąda, by Stany Zjednoczone oraz NATO porzuciły plany rozwijania swoich struktur na wschód i nie dopuściły Ukrainy czy Gruzji do Sojuszu. Moskwa chce także, by NATO osłabiło swoją obecność na wschodniej flance.

IAR

Najpopularniejsze teorie spiskowe Ameryki

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię