Jak działają portfele sprzętowe kryptowalut?

Portfel sprzętowy kryptowalutowy nie zawiera kryptowaluty, lecz klucz publiczny i klucz prywatny. Klucze te, jako właściciel kryptowaluty potrzebujesz do uzyskania dostępu do swoich „pieniędzy”.

Twoje monety będą nadal przechowywane w Blockchain, a nie w rzeczywistym portfelu. Natomiast Twoje klucze dostępu – klucz publiczny, czyli kod cyfrowy, który jest publicznie powiązany z posiadanymi przez Ciebie kryptowalutami, oraz klucz prywatny, czyli bezpieczny kod cyfrowy, który łączy z tobą Twój klucz publiczny będą przechowywane w twoim portfelu kryptowalut.

Możesz używać swojego portfela do wysyłania i odbierania krytowalut, jednocześnie prowadząc osobistą księgę transakcji.

Portfele sprzętowe kryptowaluty są rodzajem sejfu. Oznacza to, że jedynym sposobem uzyskania dostępu do zasobów jest klucz publiczny i prywatny przechowywany w portfelu sprzętowym. Twoje klucze prywatne przechowywane w portfelu sprzętowym chronione są kodem PIN i opcjonalnym hasłem. Jeśli złodziej wejdzie w posiadanie twojego portfela sprzętowego, wydobycie kluczy jest prawie niemożliwe.

Kod PIN zostaje ustawiony podczas konfigurowania urządzenia. Za każdym razem kiedy chcesz uzyskać dostęp do porfela sprzętowego musisz użyć kod PIN.
Dodatkowo, gdy tylko zainicjujesz urządzenie, wygeneruje ono 24-wyrazowy „seed” , tzw fraza inicjująca. Fraza inicjująca jest również znana jako fraza odzyskiwania.

Jeśli twój portfel sprzętowy zostanie utracony lub uszkodzony fraza ta pomoże ci odzyskać środki zawarte w portfelu. Fraza ta ponownie wygeneruje twój klucz prywatny. Możesz również użyć swojej frazy początkowej, aby przenieść klucze do innego portfela sprzętowego. Pamiętaj, aby zapisać ten zestaw słów podczas inicjalizacji urządzenia.

Portfele sprzętowe przepuszczają do niego tylko bardzo określone typy danych, takie jak transakcje kryptowalutowe. Gdy portfel sprzętowy otrzyma transakcję z programu pomostowego, podpisuje ją na samym portfelu sprzętowym, a następnie wysyła ją z powrotem do programu pomostowego.

Twój klucz prywatny nigdy nie opuszcza portfela sprzętowego. Jedyną rzeczą, która jest przesyłana między komputerem a portfelem sprzętowym, jest niepodpisana i podpisana transakcja.
Ze względu na swoją minimalistyczną i prostą konstrukcję portfel sprzętowy może być używany z dowolnym komputerem bez obawy, że ktoś się do niego włamie lub zostanie zainfekowany, nawet na komputerach publicznych.

Bitcoin rośnie w siłę?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię