Ukraina -W. Zełenski zaapelował do W.Putina o podjęcie rozmów

Wołodymyr Zełenski zaapelował do Władimira Putina o podjęcie rozmów. Jednocześnie zwrócił się do krajów Zachodu o bardziej zdecydowane działania w obliczu rosyjskich działań wojennych na Ukrainie.

Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia nawoływał Władimira Putina do podjęcia dialogu. „Na całej Ukrainie toczą się walki. Usiądźmy do stołu rozmów, aby powstrzymać śmierć ludzi.” – mówił ukraiński prezydent.

 

Zaznaczył też, że rosyjskie ataki na Ukrainę przypominają wydarzenia drugiej wojny światowej. Są także atakiem na jedność Europy. Jak mówił, jest pewien, że cała Europa to widzi, ale nie jest jasne, co z tym chce zrobić. „Jak zamierzacie obronić siebie, jeśli tak powoli pomagacie Ukrainie?” – zwrócił się ukraiński prezydent do europejskich przywódców.

Jak dodał, Zachód ma wystarczająco sił, aby powstrzymać rosyjską agresję – służyć temu może zakaz wjazdu na swoje terytorium dla Rosjan, odłączenie Rosji od systemu finansowego SWIFT, ale też zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów. Ukraiński prezydent zaapelował także do społeczeństw na całym świecie o antywojenne demonstracje solidarności z Ukrainą.

IAR

Przywódcy 27 krajów potępili atak Rosji na Ukrainę

Posłuchaj naszych Podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię