Japonia zamraża aktywa Putina i rosyjskich banków

Japonia ogłosiła kolejne sankcje wobec Rosji. Zamrożone zostaną aktywa należące do sześciu wysokich rangą rosyjskich urzędników, w tym Władimira Putina. Japonia zamraża także aktywa trzech rosyjskich banków, w tym – centralnego banku Rosji.

Władze Japonii poinformowały o zamrożeniu aktywów m.in. należących do prezydenta Putina i szefa dyplomacji Rosji Siergieja Ławrowa. Kolejne sankcje obejmą też trzy rosyjskie banki państwowe, które nie będą mogły korzystać z aktywów ulokowanych w Japonii.

 

Po wideokonferencji z prezydentem USA Joe Bidenem premier Japonii Fumio Kishida poinformował o decyzji podjęcia „potężnych” sankcji wobec Federacji Rosyjskiej. Japonia wprowadza też zakaz eksportu towarów do 49 rosyjskich podmiotów gospodarczych.

W poniedziałek japońskie władze poinformowały o dołączeniu do sankcji wobec rosyjskiego sektora bankowego, związanych z odcięciem części banków od systemu SWIFT. Według stanu z czerwca ubiegłego roku rezerwy walutowe Rosji sięgały 580 mld dolarów, z czego ponad 6% denominowana była w walucie japońskiej.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię