USA: sankcje wobec Rosji już przynoszą efekty

Biały Dom wyraził przekonanie, że wchodzące w życie sankcje wobec Rosji powodują, że Putin traci dostęp do 630 miliardów rezerw walutowych, które Władimir Putin zgromadził przed inwazją na Ukrainę.

Według wysokich rangą przedstawicieli administracji staje się coraz bardziej oczywiste, że sankcje są skuteczne.

Wysoki rangą przedstawiciel administracji poinformował, że nałożone na bank centralny Rosji sankcje wchodzą w życie natychmiast i już przynoszą efekty. Wskazał na między innymi podniesienie przez Rosję stóp procentowych do 20 punktów i spadek kursu rubla.

„630 miliardów USD rezerw walutowych Putina ma znaczenie tylko wtedy, gdy można je wykorzystać do obrony waluty – sprzedając te rezerwy by kupić rubla. Po dzisiejszych sankcjach będzie to już niemożliwe” – wyjaśnił.

Inny przedstawiciel rządu USA ujawnił, że wchodzące w życie sankcje wobec Rosji są efektem wielomiesięcznego planowania wraz z Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Włochami, Japonią, Kanadą, Unią Europejską i innymi krajami. „Dopilnujemy by to była strategiczna klęska Rosji” – powiedział i ostrzegł, że Stany Zjednoczone mogą podjąć jeszcze bardziej radykalne kroki jeśli Rosja będzie kontynuować inwazję na Ukrainę. „Nie zawahamy się nałożyć jeszcze bardziej dotkliwych, jeśli będzie to konieczne” – powiedział.

IAR

Jak zaoszczędzić na zakupach w Costco?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię