Anonymous wysłali jacht Putina „do piekła”. Tłumaczymy, co się tak naprawdę stało

YouTube

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że „Graceful” – luksusowy jacht Putina, pływajacy obecnie pod banderą Unknown został „uprowadzony” przez aktywistów z Anonymous i wysłany „do piekła”

Co się tak naprawdę stało? Już tłumaczymy:

Jacht o którym mowa, który według nieoficjalnych szacunków kosztował pomiędzy 80 a 100 milionów dolarów, został zbudowany w roku 2014. Jego długość wynosi 80 m, a szerokość 20. Ostatnim miejscem postoju Graceful był Hamburg, gdzie w stoczni Blohm + Voss wbudowano w nim 2 nowe balkony. Po napaści na Ukrainę pośpiesznie opuścił stocznię w obawie przed konfiskatą.

Konflikt pomiędzy Anonymous i Putinem

Anonymous to zdecentralizowana grupa aktywistów, sprzeciwiających się ograniczaniu wolności obywatelskich, nierówności społecznej, cenzurze, korupcji, oraz łamaniu praw zwierząt. Niewątpliwie ci internetowi aktywiści przede wszystkim skupiają się na wprowadzaniu sprawiedliwości i obronie bezbronnych. Nazwa grupy związana jest z tajemnicą tożsamości członków grupy, działających na rzecz dobra ludzkości. Sami o sobie mówią, że są Legionem, który nigdy nie przebacza, ani nigdy nie zapomina. Swoją działalność rozpoczęli w roku 2003. Na swoim oficjalnym koncie na serwisie Twitter oficjalnie oświadczyli, że 25 lutego 2022r. rozpoczęli działania przeciw Federacji Rosyjskiej, w związku z brutalną agresją na Ukrainę. Zablokowali wiele witryn rządowych, w tym strony internetowe Ministerstwa Obrony.

 

Wyspa Węży

Kojeną istotną kwestią która dotyczy „uprowadzenia” jachtu Pitina jest Wyspa Węży. To maleńka wysepka na Morzu Czarnym, na której stacjonowało 13 ukraińskich pograniczników. Zaatakowani przez rosyjski okręt wojenny nie poddali się i do końca bronili skrawka ojczystej ziemi. Początkowo podano do wiadomości, że wszyscy zginęli. Jednak szczęśliwie okazało się, że żołnierze przeżyli bombardowanie i ciężki ostrzał i dostali się do niewoli. Dzięki swej postawie stali się symbolem niezłomności i bohaterstwa. Wyspa Węży została nazwana ukraińskimi Termopilami.

Rejs do piekła

Tak jak pisaliśmy wcześniej, Anonymous od początku wojny wspierają Ukrainę i atakują agresora – tym razem przejęli luksusowy jacht Putina. Włamali się do systemu AIS, w pełni zautomatyzowanego, zapewniającego wymianę danych, identyfikującego statek i pomagającego uniknąć kolizji. Pozwoliło to na zmianę danych, z których wynikało, że jacht rozbił się o Wyspę Węży. Dodatkowo zmieniono cel podróży na „piekło”. Zmieniono także znak wywoławczy na „FCKPTN”, co jest skrótem angielskiego wyrażenia „f**c Putin”.

Z punktu widzenia militarnego akcja aktywistów nie ma znaczenia, ale pokazuje ich możliwości, a każdy nawet najmniejszy sukces cieszy i daje nadzieję.

Kolejny atak grupy Anonymous – Rosja traci kontrolę nad satelitami

Posłuchaj naszych Podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię