Czy Putin oszalał? „Zachowuje się chaotycznie i popada w paranoję”

Amerykańscy urzędnicy w rozmowie z dziennikiem „The Washington Post” opisują prezydenta Rosji Władimira Putina jako odizolowanego, ekscentrycznego, irracjonalnego, niebezpiecznego i zdesperowanego.

Ich zdaniem trudno nie zauważyć poważnych zmian w zachowaniu prezydenta Rosji, co może świadczyć o jego problemach ze zdrowiem psychicznym.

Wojna w Ukrainie zrodziła wiele pytań co do postępowania Władimira Putina. Dziennik „The Washington Post” porównał przywódcę Rosji do dyktatorów takich jak libijski przywódca Kaddafi. Zdaniem dziennika, Putin podobnie do innych dyktatorów – „zachowuje się chaotycznie i popada w paranoję” co jest częstym efektem rządów opartych o decyzję jednej osoby.

 

Informatorzy w rozmowie z dziennikiem mówią wprost o złej kondycji psychicznej Putina – ich zdaniem „kiepsko się trzyma, krzyczy na swoich podwładnych, jego wojna ma opóźnienie, to dla niego niebezpieczny czas”. Dziennik powołuje się również na wpis senatora Marco Rubio, który miał powiedzieć na antenie CNN, że Putin może mieć „pewne neuro-fizjologiczne problemy zdrowotne”– nie wyjaśnił jednak, co było podstawą tej diagnozy. Podobnych opinii jest zdecydowanie więcej.

Były doradca Trumpa miał przyznać, że „Putin nie zachowuje się racjonalnie, a wszyscy wokół mówią mu to, co chce usłyszeć”. Trudno przejść obojętnie wobec stwierdzenia rzecznika białego Domu Jena Psaki spytanego o zdrowie psychiczne Putina, choć nie zamierzał on go oceniać stwierdził – „psychika Putina to sprawa całego świata” – trudno się z tym nie zgodzić. Zdaniem ekspertów prezydent Rosji nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a stan jego zdrowia może mieć ogromny wpływ na podejmowane przez niego decyzje.

Grupa Wagnera – kim są najemnicy polujący na prezydenta Ukrainy?

Posłuchaj naszych Podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię