Rosyjskie firmy otwierają konta w chińskich bankach

W obliczu sankcji nałożonych na rosyjski sektor bankowy po inwazji Rosji na Ukrainę, coraz więcej rosyjskich firm chce otworzyć konta w chińskich bankach państwowych – informuje agencja Reutera, powołując się na pragnącego zachować anonimowość pracownika jednego z nich.

Rośnie zainteresowanie kontami walutowymi denominowanymi w juanach.
Według informatora Agencji Reutera w moskiewskim oddziale jednego z największych chińskich banków państwowych, w ciągu ostatnich dni ponad 200 firm złożyło zapytania o możliwość otwarcia konta. Według innych źródeł rośnie zainteresowanie kontami, na których środki denominowane są w chińskiej walucie.

W stolicy Rosji działa kilka największych chińskich banków, w tym Bank of China. Ze względu na postępujące sankcje wobec rosyjskiego sektora bankowego i odcięcie wielu rosyjskich banków od systemu SWIFT część rosyjskich przedsiębiorstw chce zakładać konta w chińskich bankach. Reuter cytuje też chińskiego biznesmena, prowadzącego interesy w Rosji, według którego sankcje spowodują zwrot rosyjskich przedsiębiorstw w kierunku Chin i chińskiej waluty.

IAR

Triada nuklearna – “tajna broń” super mocarstw

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię