Rosyjscy kosmonauci w kolorach flagi Ukrainy

Trzech rosyjskich astronautów dołączyło wczoraj do załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Kiedy weszli na pokład orbitującego posterunku, mieli na sobie kombinezony lotnicze w kolorach — żółtym i niebieskim, podobnym do kolorów flagi Ukrainy – podaje New York Times.

Nagranie i zdjęcia Siergieja Korsakowa, Olega Artemjewa i Denisa Matwiejewa w niebiesko-żółtych strojach wzbudziły pytania światowych mediów, dotyczące tego, czy był to celowy zabieg trzech kosmonautów.

Stroje noszone przez astronautów z Rosji na co dzień na orbicie mają raczej barwy stonowane, choć wcześniej rosyjskie załogi nosiły również jaskrawe kombinezony.

 

 

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) zerwała w czwartek współpracę ze swym rosyjskim odpowiednikiem, agencją Roskosmos, w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

Natomiast amerykańska agencja kosmiczna NASA zapewniła, że nadal będzie współpracować z Rosją w ramach misji na ISS, a pod koniec marca, zgodnie z planem, na pokładzie rosyjskiej kapsuły na Ziemię powrócą amerykański astronauta Mark Vande Hei i dwóch rosyjskich kosmonautów – Anton Szkaplerow i Piotr Dubrow.

“Ukrainie będzie potrzebny nowy Plan Marshalla” Co to był Plan Marshalla? Przypominamy

Posłuchaj naszych podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię