Prezydent USA Joe Biden przyleci do Polski. Podano termin!

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przyleci do Polski w piątek 25 marca – ogłosił oficjalnie Biały Dom. Podczas wizyty w Warszawie zaplanowano spotkanie bilateralne z prezydentem Andrzejem Dudą. Główne tematy rozmów to wojna na Ukrainie i spowodowany przez Rosję kryzys humanitarny.

Biały Dom poinformował, że prezydent Joe Biden uda się do Polski po spotkaniach w Brukseli z sojusznikami z NATO, przywódcami G7 oraz Unii Europejskiej, podczas których będą omawiane międzynarodowe wysiłki na rzecz wsparcia Ukrainy i nałożenia na Rosję „poważnych i bezprecedensowych” kosztów w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę.

Według ogłoszonego przez Biały Dom kalendarza prezydent USA przybędzie do Warszawy w piątek 25 marca. Spotkanie bilateralne z prezydentem Andrzejem Dudą odbędzie się w sobotę 26 marca. „Prezydent omówi, w jaki sposób Stany Zjednoczone, wraz z naszymi sojusznikami i partnerami, reagują na kryzys humanitarny i praw człowieka, który wywołała nieuzasadniona i niesprowokowana wojna Rosji z Ukrainą” – napisała w komunikacie rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

 

W podróż do Europy prezydent Joe Biden wyruszy w środę 23 marca. Spotkania w NATO, z Radą Europejską i G-7 w Brukseli odbędą się czwartek 24 marca.

IAR

Nie do wiary! Tak będzie wyglądał rosyjski następca McDonald’s – czy urząd patentowy w Rosji to zaakceptuje?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię