Jak zrobić zapas jedzenia i czemu warto to zrobić ?

Jedzenie to coś bez czego przeżyjemy około 3 tygodni biorąc pod uwagę, że będziemy mieli dostęp do wody. Jednak po takim czasie nasz organizm będzie tak wyeksploatowany, że lepiej zastanowić się nad zrobieniem zapasów które pozwolą nam nie głodować.

Musimy być przygotowani na każdą ewentualność, najlepiej zrobić zapas w bunkrze (o ile mamy), lub w piwnicy.

Jak robić zapasy ?

Istnieją dwa sposoby robienia zapasów. Najprostszym wydaje się po prostu pojechanie do sklep kupienie 30 worków ryżu, 20 konserw itp. Jest to jednak scenariusz jeśli byśmy byli pewni, że kataklizm zbliża się nieubłaganie.

Jeśli natomiast żyjemy sobie spokojnie zapasy możemy robić w nieco mniej szalony sposób. Zakładamy że potrzebujemy do obiadu jednego opakowała ryżu wtedy kupujemy dwa i jego odkładamy do spiżarni. Na półce ustawiamy je tak, żeby najstarsze były na wierzchu.

 

Najlepiej opisać na wszystkich opakowaniach dużymi numerami daty ważności. Lepiej nie chowajmy całych zapasów w lodówce, lepiej jeśli mamy wolne miejsce zróbmy jak najwięcej lodu. Przechowywaj produkty w nie nasłonecznionych suchych miejscach. Bardzo ważne będzie zrobienie zapasu wody, możemy przechowywać ją w plastikowych butelkach około roku. Woda z kranu także nada się do picia, natomiast jeśli nie mamy pewności możemy ją przegotować i zlać do pojemników.

Nasz zapas powinien się opierać na suchym prowiancie, takim jak: makaronie, ryżu, kaszach, mące i sucharach. Obok tego postawmy zapas słoików z powidłami, przetworami mięsnymi i gotowymi daniami. Do uzupełnienia węglowodanów i tłuszczy posiadajmy w składzie czekoladę lub kakao, orzechy, płatki owsiane, suszone owoce i warzywa.

Możemy także zrobić zapas w suplementacji i kupić podstawowe witaminy które przydadzą się nam gdy będziemy siedzieć w schronie takie jak witamina D3
Podsumowując warto jest robić zapasy, róbmy to jednak w sposób spokojny, wszystko sobie zapisujmy. Najważniejszą rzeczą której powinniśmy mieć duże zapasy to woda pitna.

9 korzyści płynących z samotności

Posłuchaj naszych podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię