Biały Dom zapowiada kolejne sankcje wobec Rosji

Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział, że śmierć cywilów w Buczy jest kolejnym dowodem na rosyjskie zbrodnie wojenne na Ukrainie. Sullivan zapowiedział dalsze sankcje wobec Rosji.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Jake Sullivan powiedział, że obrazy, które docierają z Buczy, są tragiczne i szokujące, ale nie są zaskoczeniem. Sullivan przypomniał, że jeszcze przed inwazją USA ostrzegały, że Rosjanie planują przemoc wobec cywilów. „Już wcześniej oceniliśmy, że Rosjanie popełnili zbrodnie wojenne na Ukrainie, a to co widzimy w Buczy, stanowi kolejny dowód zbrodni wojennych” – stwierdził Sullivan i zapowiedział, że Stany Zjednoczone zrobią wszystko, by winni zostali ukarani.

Doradca amerykańskiego prezydenta zapowiedział dalsze dostawy uzbrojenia dla Ukrainy oraz kolejne sankcje wobec Rosji. „Można spodziewać się ogłoszenia dalszych sankcji w tym tygodniu. Koordynujemy z naszymi sojusznikami, jakie mają być ich parametry” – powiedział.

Sullivan wyraził przekonanie, że Rosja przerzuci część sił na wschód Ukrainy i tam będzie kontynuować ofensywę, co może potrwać miesiącami. Zaznaczył jednak, że biorąc pod uwagę determinację i zdolności Ukraińców oraz wsparcie militarne, które otrzymują z Zachodu, rosyjska ofensywa wcale nie musi się zakończyć sukcesem.

 

Gdzie najlepiej ulokować oszczędności podczas wzrostu inflacji?

Posłuchaj naszych podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię