Każdy ma szansę zostać milionerem – zobacz jak to zrobić

Eksperci finansowi twierdzą, że każdy z nas ma szansę zostać milionerem, a nawet multimilionerem zanim przejdziemy na emeryturę.

Oto 10 ruchów, które pomogą każdemu z nas w osiągnięciu tego celu:

1. Pozbądź się długów – jeśli jesteś obciążony długami osiągnięcie statusu milionera może zająć ci trochę więcej czasu niż tym bez długów. Szczególnie jeśli twoje długi mają wysokie stopy procentowe. Mimo to nie zniechęcaj się. Zacznij spłacać więcej niż miesięczne spłaty.

 

2. Przestań wydawać – długi spowalniają cel, ale ograniczenie wydatków go przyspiesza. Każdy dolar niewydany to dolar zaoszczędzony. Żyj poniżej środków – wydając mniej niż zarabiasz.

3. Oszczędzaj – wydając mniej niż zarabiasz masz szansę zaoszczędzenie więcej inwestując. Przeznaczając wyższe sumy na inwestycje twój cel staje się bliższy. Zacznij odkładać przynajmniej 10% swoich zarobków, jeśli możesz to nawet 25%. Im szybciej zaczniesz to robić – tym więcej zgromadzisz.

4. Nie stroń od zakupu akcji – a wręcz faworyzuj je w swoich inwestycjach jeśli do emerytury pozostało przynajmniej 10 lat. Akcje prawie zawsze osiągają lepsze wyniki niż obligacje – podobnie jak złoto i gotówka.

5. Koncentruj się na inwestycjach długoterminowych – według ekspertów najbardziej niezawodnym sposobem na zgromadzenie miliona dolarów jest wczesne rozpoczęcie pracy i regularne inwestowanie znaczących sum przez długi czas.

6. Inwestuj w firmy wypłacające dywidendy – włączenie do swojego portfela kilku akcji wypłacających dywidendę to świetny sposób na budowanie bogactwa. Dywidendy pochodzą ze zdrowych i rozwijających się firm. Takich firm nie tylko ceny akcji rosną, ale także wypłaty dywidend.

7. Nie pomijaj 401K – z reguły każdy pracodawca dopłaca do planu 401K. Jeśli masz plan 401(k) w swoim miejscu pracy, uczestnicz w nim, wpłacając przynajmniej tyle, aby maksymalnie wykorzystać dopłaty pracodawcy ponieważ są to darmowe pieniądze.

8. Rozważ fundusze indeksowe – jeśli masz mało czasu na inwestycje lub mało wiedzy, możesz po prostu zainwestować niskoopłatowe, szerokorynkowe fundusze indeksowe, takie jak te oparte na S&P 500 lub na rynku akcji ogółem. Na przestrzeni fundusze indeksowe mają tendencję do przewyższania aktywnie zarządzanych funduszy inwestycyjnych.

9. Bądź mądry podatkowo – im więcej wiesz o podatkach, tym więcej pieniędzy zatrzymasz we własnej kieszeni. Pamiętaj, że jeśli sprzedasz akcje zanim upłynie rok od ich kupna będziesz musiał stawić czoła krótkoterminowym stawkom podatkowym od zysków kapitałowych, które mogą być znacznie wyższe niż aktualna stawka podatku od długoterminowych zysków kapitałowych . Krótkoterminowe zyski są opodatkowane jak zwykły dochód.

10. Ucz się i planuj – Zgromadzenie miliona dolarów na ogół zajmie trochę czasu dlatego posiadanie planu i i trzymanie się go jest dobrym sposobem na odłożenie miliona. Nie daj się zniechęcić. Dokształcaj się na temat strategii inwestycyjnych, nowych firm, podatków i oszczędzania.

TOP 10 pozycji książkowych dla wszystkich ludzi biznesu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię