Od technologii cyfrowych po naukę języków obcych – 12 stron z bezpłatnymi kursami

Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności w zakresie technologii cyfrowych, takich jak korzystanie z Internetu, czy nauczyć się nowego języka obcego skorzystaj z poniższej listy 12 najlepszych witryn do bezpłatnej nauki online:

1. LearnMyWay – https://www.goodthingsfoundation.org/learn/learn-my-way/

Moduły wprowadzające do nauki korzystania z Internetu. Doskonałe źródło informacji dla początkujących użytkowników Internetu – korzystanie, bezpieczeństwo, zarządzanie.

2. GCF Learn Free – https://edu.gcfglobal.org/en/

Ponad 125 samouczków do wyboru. GCFLearnFree.org oferuje ponad 2000 indywidualnych lekcji, które pomogą Ci zdobyć wiedzę na wiele różnych tematów – języki obce, Microsoft Office, Windows lub Mac Basics, Social Media 101, podstawy komputera i poczty e-mail.

3. Khan Academy – https://www.khanacademy.org/

Khan Academy jest organizacją non-profit, której misją jest „zapewnienie bezpłatnej, światowej klasy edukacji każdemu i wszędzie”. Organizacja oferuje bezpłatne lekcje zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, a tematy obejmują wiedzę z matematyki, gramatyki, nauk ścisłych, historii oraz egzaminy AP, SAT i inne.

 

4. BBC Webwise – https://www.bbc.co.uk/programmes/p023xv3k

Oferuje zwięzłe artykuły dla osób, których tematy technologiczne są obce. BBC Webwise istnieje od 1998 roku, od początków komercyjnego Internetu. Zawiera krótkie, łatwe do zrozumienia artykuły i filmy, które odpowiadają na proste pytania na temat Internetu i technologii cyfrowej.

5. Northstar Digital Literacy Assessment – https://www.digitalliteracyassessment.org/

Moduły dotyczą prostych zagadnień związanych z kompetencjami cyfrowymi, w tym: podstawowa wiedza na temat komputerów i Internetu, sieć WWW, Windows, Mac OS X, korzystanie z poczty e-mail, Microsoft Word, informacje na temat mediów społecznościowych, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint. Wszystkie te wprowadzające tematy mogą pomóc w rozpoczęciu nauki umiejętności technologicznych. Każdy moduł jest interaktywny.

6. Codecademy – https://www.codecademy.com/

Codecademy to interaktywna platforma, która uczy, jak kodować w wielu różnych językach programowania. Większość bezpłatnych kursów można ukończyć w mniej niż 11 godzin.

7. Stanford Online – https://online.stanford.edu/

Stanford Online, inicjatywa edukacyjna na Uniwersytecie Stanford, oferuje bezpłatne kursy online, a także certyfikaty zawodowe, wyższe stopnie naukowe i edukację kadry kierowniczej. Stanford Online oferuje kursy ze szkół licencjackich i magisterskich Stanford, w tym między innymi Stanford Law School, Stanford Business School i Stanford Medical School.

8. Intel Education – https://www.intel.com/content/www/us/en/education/intel-education.html

Oferuje kursy na temat podstaw działania komputerów i korzystania z nich. Intel jest firmą, która stoi za niektórymi z najbardziej zaawansowanych procesorów komputerowych na świecie. Ta sama firma również stworzyła zestaw łatwych w użyciu modułów do nauki komputera. Te lekcje wyjaśniają dokładnie, jak działa komputer, a także uczą, jak korzystać z podstawowych przydatnych funkcji związanych z komputerami – komputery i systemy operacyjne, Internet, przetwarzanie tekstu, arkusze kalkulacyjne, multimedia, łączenie się z rodziną i przyjaciółmi, ochrona w Internecie.

9. Coursera – https://www.coursera.org/

Nauka online na tysiące tematów. Coursera to strona internetowa służąca do prowadzenia zajęć online z wiodących światowych uniwersytetów i instytucji edukacyjnych. Nauka na stronie Coursera obejmuje następujące tematy:

  • Sztuka i nauki humanistyczne
  • Biznes
  • Informatyka
  • Nauka o danych
  • Nauki o życiu
  • Matematyka i logika
  • Rozwój zawodowy
  • Nauki fizyczne i inżynieria
  • Nauki społeczne
  • Nauka języków obcych

 

10. Alison – https://alison.com/

Nauka i certyfikaty online. Lekcje Alison z zakresu Digital Literacy i IT Skills doskonale nadają się do nauki konkretnych umiejętności cyfrowych. Strona oferuje również automatycznie generowane życiorysy z twoimi umiejętnościami, a także certyfikaty pokazujące ukończone lekcje. Niektóre zajęcia mogą nawet liczyć się jako świadectwo ukończenia szkoły policealnej! Alison prowadzi zajęcia z umiejętności biznesowych i korporacyjnych, języków obcych, zgodność z przepisami BHP oraz umiejętności finansowych i ekonomicznych.

11. MIT OpenCourseWare – https://ocw.mit.edu/index.htm

To skarbnica materiałów z Massachusetts Institute of Technology. Udostępnia wykłady, notatki z wykładów, zadania domowe, przykładowe testy i wiele innych materiałów z bieżących kursów na MIT. MIT OpenCourseWare oferuje temat z nauk ścisłych, informatyce i inżynierii.

12. Udacity – https://www.udacity.com/

Udacity koncentruje się na naukach na temat tworzenia oprogramowania, oferując bezpłatne kursy programowania, nauki o danych, tworzenia stron internetowych i innych obszarów technologii, takich jak zarządzanie produktami, marketing i cyberbezpieczeństwo. Witryna oferuje również płatny program nanostopni dla osób, które chcą opanować zestaw umiejętności lub kontynuować karierę w branży technologicznej w pełnym wymiarze godzin.

 

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię