LOT: „Bardzo możliwe, że będziemy zmuszeni odwołać 75 proc. zaplanowanych rejsów”

Jak informuje w komunikacie prasowym PLL LOT „W związku z sytuacją dotyczącą kontrolerów ruchu lotniczego, od 1 maja 2022 praca Lotniska Chopina może odbywać się w trybie ograniczonym. Bardzo możliwe, że będziemy zmuszeni odwołać 75 proc. zaplanowanych rejsów”.

Przewoźnik zaznaczył jednocześnie, że ostateczne decyzje odnośnie rozmów prowadzonych przez PAŻP i kontrolerów ruchu lotniczego zostaną podjęte do 30 kwietnia bieżącego roku.

Według prognoz spółki na Lotnisku Chopina może dojść do wstrzymania nawet 75 procent rejsów. Już w pierwszych dniach maja, ta sytuacja może dotknąć około 50 tysięcy pasażerów.

„Konkretne informacje w tej sprawie oraz nasze dalsze kroki działania uzależnione są od wyniku rozmów prowadzonych przez PAŻP i kontrolerów ruchu lotniczego. Ani my, ani inni przewoźnicy nie mamy na nie żadnego wpływu” – czytamy dalej w komunikacie.

Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim lotniska Chopina i w Modlinie. Od 1 maja oba lotniska będą działać jedynie pomiędzy godzinami 9.30 rano a 5:00 po południu.

Czy powstanie farma wiatrowa na Bałtyku? Odważne plany Grupy Orlen

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię