Tego domu nie znajdziesz na Google Maps. Jest ważny powód

Google Maps posiada opcję Street View, która pozwala nam przyjrzeć się budynkom w wybranej okolicy w taki sposób, jakbyśmy tam byli fizycznie. Istnieje jednak dom, który w tej funkcji został zupełnie zamazany. Dowiedz się, dlaczego nie zobaczysz go na Google Maps!

Dlaczego Google ukrywa budynki?

Powodów może być wiele. Istnieją na przykład miejsca, które są częścią baz wojskowych, przez co Google był zmuszony je schować przed internautami. Nie jest to jedyne wytłumaczenie, albowiem powód ukrycia domu pod adresem 2207 Seymour Avenue w Cleveland w USA. Dlaczego więc nie zobaczymy go w StreetView?

 

Historia mrożąca krew w żyłach

Okazuje się, że Google miało dobry powód, żeby ukryć ten konkretny dom. Otóż około 20 lat temu zamieszkiwał go Ariel Castro, wielokrotny morderca i gwałciciel. Mężczyzna porwał trzy kobiety i zmuszał je do przebywania właśnie w tym domu. Wśród nich była też sześcioletnia córka jednej z nich. Właśnie tej kobiecie finalnie udało się uciec od swojego oprawcy. Kiedy sprawa wyszła na jaw, zostały postawione mu zarzuty, a sprawca został skazany na 1000 lat pozbawienia wolności bez możliwości wyjścia warunkowego. Stało się to dlatego, że w Stanach Zjednoczonych wyroki sumuje się. Finalnie postawiono mu 937 zarzutów, a więc nie ma co się dziwić, że kara była tak ogromna. Pokazuje to tylko jakim potworem być mieszkaniec tego domu.

Środek zapobiegawczy

Dom został zburzony, ale władze USA i tak zdecydowały się na ukrycie go w wyszukiwarce Google. Decyzja ta wynika z tego, że chcieli oni uniknąć sytuacji, w których fani mordercy odwiedzaliby to miejsce i próbowali poznać jego historię. Brzmi to strasznie, ale okazuje się, że takie sytuacje zdarzały się w przeszłości. Rząd nie chciał promować tego typu miejsc. Dlatego też rozsądnym wyjściem z sytuacji było nie tylko zburzenie budynku, ale też ukrycie go w Google.

Najbardziej tajemnicze miejsca w Ameryce

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię