Czy przejście na emeryturę wiąże się z wejściem w Medicare?

Czy przejście na emeryturę wiąże się z wejściem w Medicare?

Powyższe pytanie pada w naszym biurze przeciętnie parę razy w tygodniu. Po przekroczeniu 60 roku życia wielu z nas zastanawia się jak w rozsądny sposób zaplanować przyszłość dotyczącą świadczeń federalnych.

Tym bardziej mylnym jest fakt, że większość świadczeń dotyczących emerytury i Medicare załatwia się w tym samym biurze – Social Security Administration.
W poniższym artykule postanowiliśmy usystematyzować daty dotyczące wejścia w Medicare w porównaniu z datami przejścia na emeryturę.

Medicare – daty dotyczące tego tematu są bardziej stabilne i nie podlegają zmianom w zależności od rocznika beneficjentów. Przypominamy ponownie, że wiek osiągnięcia wieku emerytalnego nie ma nic wspólnego z wiekiem otrzymania świadczeń Medicare.
Medicare należy się osobom wchodzącym w 65–ty rok życia z legalnym statusem lub osobom z rentą inwalidzką (disability) posiadającym ją przez co najmniej 24 miesiące. Wyjątkiem są tu:
osoby w końcowym stadium niewydolności nerek (ESRD), podlegające dializom, które otrzymują Medicare zazwyczaj już po 4-ech miesiącach od rozpoczęcia dializ erek, niezależnie od ich wieku.
osoby zdiagnozowane na stwardnienie zanikowe boczne (ALS), otrzymują Medicare w momencie rozpoczęcia świadczeń z Social Security.

 

Osoby otrzymujące Medicare, w związku z wejściem w 65-ty rok życia rozpoczynają swoje świadczenia Medicare zazwyczaj w pierwszym dniu miesiąca, w którym obchodzą 65-te urodziny. Wyjątek stanowią osoby urodzone 1-go dnia miesiąca, które wchodzą w Medicare pierwszego dnia miesiąca poprzedzającego ich 65-te urodziny.
Brzmi to skomplikowanie, ale zasady są tu relatywnie przejrzyste.
Niestety nie można tego powiedzieć o zasadach osiągnięcia wieku emerytalnego.

Większość z nas zdaje sobie sprawę z możliwości rozpoczęcia wcześniejszej emerytury już w 62-tym roku życia, ale czy jesteśmy pewni, ile stracimy ze stawki pełnego świadczenia rozpoczynając je wcześniej? Tu wszystko zależy od naszego wieku. Poniżej prezentujemy wiek wymagany do osiągnięcia pełnego świadczenia emerytalnego.

Rok urodzenia:      Pełny wiek emerytalny:

1943-1954               66
1955                        66 and 2 months
1956                        66 and 4 months
1957                        66 and 6 months
1958                        66 and 8 months
1959                        66 and 10 months
1960                        67

Żródło: SOCIAL SECURITY ADMINISTRATION.

Jak sami Państwo widzicie, różnica osiągnięcia pełnego wieku emerytalnego między osoba z rocznika 1954, a osobą z rocznika 1960 będzie wynosiła cały rok. Na dodatek należy podkreślić fakt, że osoby urodzone w roku 1960, startujące emeryturę w wieku 62 lat będą traciły o 10% więcej ze swojego pełnego świadczenia, niż osoby z rocznika 1954.

W związku z kryzysem związanym ze środkami na Social Security należy się poważnie zastanowić, kiedy zacząć korzystać z emerytury, bo skutki złej decyzji mogą być bardzo poważne finansowo i ciągnąć się za nami do końca życia.

Odchodzisz na emeryturę i chcesz podróżować? Weź pod uwagę 15 poniższych miejsc!

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię