Dlaczego warto odwiedzić San Diego?

Wspaniała pogoda, niesamowite widoki, ocean, mieszanka kultur, wszechstronna scena kulinarna, natura. To tylko ogólne powody dla których warto zobaczyć San Diego.

1. Tych plaż nie zapomnisz

Black’s Beach. Pacific Beach. Mission Beach. Ocean Beach. Dog Beach. Plaża, plaża, plaża. Dla tych co lubią się opalać, dla tych co lubią romantyczne spacery, dla futrzanego przyjaciela, dla surferów, dla nudystów.

2. San Diego Zoo Safari Park

Wild Animal Park zajmuje powierzchnię 1800 akrów w rejonie San Pasqual Valley w San Diego w Kalifornii, w pobliżu Escondido. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych w gminie San Diego.

3. SeaWorld San Diego

SeaWorld San Diego to park rozrywki – oceanarium, wewnątrz Mission Bay Park. SeaWorld San Diego jest członkiem Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

4. San Diego Museum of Art

Misją Muzeum Sztuki w San Diego jest inspirowanie, edukowanie i pielęgnowanie ciekawości poprzez wspaniałe dzieła sztuki. Dzieła impresjonistów, a wśród nich jedne z najważniejszych nazwisk w malarstwie europejskim, w tym Paula Cézanne’a, Edgara Degasa, Claude’a Moneta, Berthe Morisot, Pabla Picassa, Alfreda Sisleya i Pierre’a Bonnarda.

5. Gaslamp Quarter

Tętniąca życiem dzielnica śródmieścia, znana z życia nocnego. Kluby, bary , restauracje Teatry Spreckels i Balboa oferują różnorodne programy muzyczne, komediowe i dramatyczne. W okolicy znajduje się mieszanka restauracji sieciowych i niezależnych, z wieloma globalnymi opcjami. W Horton Plaza Park znajduje się interaktywna fontanna.

6. Przejażdżka pociągiem do LA

Dwa miasta w jednym. Będąc w San Diego możesz udać się pociągiem na zwiedzanie pobliskiego Los Angeles. Podróż odbywa się wzdłuż oceanu.

7. San Diego Maritime Museum

Muzeum Morskie w San Diego cieszy się światową renomą w dziedzinie renowacji, konserwacji i obsługi statków historycznych. Muzeum posiada jedną z najlepszych na świecie kolekcji historycznych statków, w tym najstarszy na świecie aktywny statek Star of India. A wszystkie eksponaty są dostępne dla zwiedzających.

8. Little Italy w San Diego

Jest to popularna dzielnica miasta, którą warto odwiedzić. Oprócz wspaniałego włoskiego jedzenia, dzielnica Little Italy oferuje galerie sztuki, festiwale i celebracje historii i kultury włoskiej.

9. Park Belmont

Belmont Park to piękny park rozrywki znajdujący się obok Mission Beach. Przejażdżki, atrakcje i promenada oferuje niezapomniane wrażenia.

10. Balboa Park

Miejsce, które trzeba odwiedzić. To park z ogrodami i muzeami. Japoński Ogród Przyjaźni, Desert Garden, Muzeum Historii Naturalnej w San Diego, Centrum Sztuki Hiszpańskiej Wsi. Balboa Park oferuje również kilka teatrów i jest także wspaniałym miejscem na wypoczynek oraz uprawianie sportów.

11. USS Midway Museum

USS Midway Museum to historyczne muzeum lotniskowców marynarki wojennej znajdujące się w centrum San Diego w Kalifornii przy Navy Pier. Muzeum składa się z lotniskowca Midway oraz bogatej kolekcji samolotów.

12. Zatoka La Jolla

Piękno tego miejsca to połączenie klifów i oceanu. Obszar ten jest chroniony jako część rezerwatu morskiego i jest popularny wśród miłośników nurkowania z rurką, pływaków i płetwonurków. W okolicy La Jolla Cove znajduje się wiele restauracji z widokiem na ocean.

13. Sunset Cliffs Natural Park

Poświęcony w 1983 roku, Sunset Cliffs Natural Park to 68-hektarowy park rozciągający się wzdłuż Oceanu Spokojnego, graniczący z zachodnim krańcem Point Loma. Topografia parku obejmuje misternie rzeźbione przybrzeżne urwiska, łuki i jaskinie morskie. Zapewnia inspirujące panoramiczne widoki na ocean. Z klifów często można zobaczyć kalifornijskie szare wieloryby migrujące corocznie z Morza Beringa do Baja California iz powrotem.

14. Museum of Contemporary Art San Diego

Jednym z najlepszych miejsc do oglądania sztuki współczesnej jest Muzeum Sztuki Współczesnej w San Diego. To muzeum ma dwie lokalizacje, jedną w centrum, a drugą w La Jolla. W każdym miejscu można zobaczyć piękną sztukę współczesną i nowoczesną. Muzeum posiada w swojej stałej kolekcji tysiące obiektów. Obejmuje to prace Craiga Kauffmana, Donalda Judda i wielu innych.

15. Coronado Beach

Mniej plażowiczów i spokojniejsze wody oceanu. Miejsce zabytkowego Hotel del Coronado – jest to 130-letnie Narodowy Zabytek Historyczny.

16. Torrey Pines State Natural Reserve

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądało San Diego w momencie powstania odwiedź Torrey Pines State Natural Reserve. Ten rezerwat nad oceanem obejmuje 1750 akrów dziewiczej ziemi, chroniącej unikalną topografię i różne rodzaje flory, w tym Torrey Pine, najrzadszą sosnę w Ameryce. W samym rezerwacie znajduje się 3000 Torrey Pines. Poza San Diego, jedynym miejscem w kraju, w którym rosną te sosny, jest wyspa Santa Rosa u wybrzeży Santa Barbara. Wybierz się na przechadzkę szlakami Guy Fleming i Razor Point.

 

17. Old Town San Diego

Wybierz się w podróż w czasie do stanowego parku historycznego Old Town San Diego. Przejdź się uliczkami usłanymi odrestaurowanymi sklepami i domami z pierwszej europejskiej osady w Kalifornii. Powszechnie uważane za „miejsce narodzin Kalifornii”, Stare Miasto w San Diego pokazuje odwiedzającym, jak to było żyć w różnych epokach historii Kalifornii, od czasów hiszpańskich odkrywców po gorączkę złota w Kalifornii.

18. Cabrillo National Monument

Najbardziej na południe wysuniętym krańcem jest Point Loma. Tam znajduje się Pomnik Narodowy Cabrillo. Posąg przedstawia Juana Rodrigueza Cabrillo, który w 1542 roku był pierwszym europejskim odkrywcą, który nawigował wzdłuż wybrzeża Kalifornii. Z pomnika Cabrillo można podziwiać rozległe widoki na Pacyfik, a także bazę morską Point Loma.

19. Seaport Village

Jeśli chcesz spędzić popołudnie na oglądaniu statków pływających w porcie i wypływających z niego, popijając kawę lub kupując pamiątki, Seaport Village to miejsce, które warto odwiedzić. Seaport Village rozciąga się na 14 hektarów i oferuje jedne z najlepszych restauracji z seafood w mieście.

20. The Kissing Statue

25-stopowa instalacja odtwarza słynny uścisk marynarza i pielęgniarki świętujących zakończenie II wojny światowej na nowojorskim Times Square w 1945 roku.

25 amerykańskich przepisów, które wprawiają w osłupienie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię