5 powodów drętwienia penisa

W pachwinie znajduje się duża liczba zakończeń nerwowych, które wpływają nie tylko pobudzająco ale również mogą powodować drętwienie i nadwrażliwość w tej części ciała.

Istnieje wiele powodów, dla których twój penis może być zdrętwiały – leki, złe nawyki, hormony, a nawet niektóre schorzenia czy nadmierna masturbacja.

 

Pewien stopień drętwienia prącia i zmniejszona wrażliwość są normalne, zwłaszcza u mężczyzn. Ale nagła utrata czucia jest z pewnością oznaką problemu. Oto kilka powodów dla których drętwieje penis:

1. Zbyt długa jazda na rowerze lub koniu

Długa jazda na rowerze lub koniu może poskutkować stanem zwanym znieczuleniem siodłowym. Powoduje ono drętwienie pośladków, wewnętrznej strony ud i pachwiny. Ten rodzaj odrętwienia nie powinien trwać dłużej niż kilka godzin. Lekarze podają, że jeśli biodra i pośladki zaczną czuć się lepiej po około 12 godzinach, ale penis nadal jest zdrętwiały, oznacza to, że doszło do poważniejszego urazu. W takim wypadku powinno zgłosić się do lekarza.

2. Nadgorliwy stosunek płciowy

Nadgorliwy stosunek płciowy lub niekonwencjonalne pozycje seksualne mogą spowodować rozerwanie błony śluzowej – tunica albuginea, włóknistej osłonki otaczającej ciała jamiste. Uraz jest dramatyczny i bolesny, a jego naprawa wymaga operacji.

3. Wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca lub inne schorzenia

Chociaż penis rzadko ulega całkowitemu odrętwieniu, zauważalny spadek czucia w pachwinie może być oznaką nierozpoznanego problemu medycznego, takiego jak nadciśnienie, cukrzyca lub stwardnienie rozsiane. Problem z penisem jest często zwiastunem choroby sercowo-naczyniowej lub neurologicznej. Inne stany powodujące spadek wrażliwości obejmują zapalenie gruczołu krokowego – obrzęk gruczołu krokowego, często spowodowany infekcją bakteryjną. Zazwyczaj leczy się go antybiotykami i środkami przeciwzapalnymi.

4. Niektóre leki

Niektóre leki przeciwdepresyjne mogą powodować drętwienie pachwiny. Badania wykazują, że przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych SSRI, takich jak Prozac, nakładało się na zmniejszoną wrażliwość narządów płciowych.

5. Złe nawyki

Palenie papierosów i picie alkoholu może powodować odrętwienie penisa. W badaniach medycznych wykazano, że tytoń zmniejsza ilość tlenku azotu w ciele neuroprzekaźnik powodujący pobudzenie i erekcję. Długotrwałe nadużywanie alkoholu może prowadzić do osłabienia libido, zaburzeń erekcji i trwałego uszkodzenia nerwów.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię