Amerykanie chcą pracować i wypoczywać jak Europejczycy

praca

Ankieta za ankietą pokazują, że coraz więcej pracowników buntuje się przeciw niskim zarobkom i brakiem wolnego. Amerykanie dążą do osiągnięcia równowagi pomiędzy obowiązkami zawodowymi i życiowymi.

Amerykańscy pracownicy chcąc pracować jak Europejczycy.

Pracujący Amerykanie coraz częściej wyrażają niezadowolenie z systemu pracy w USA. Wielu sprzeciwia się pracom wymagającym 80 godzin tygodniowo, oferującym 7 dni wakacji w roku oraz zarobkom poniżej 80 000 USD na rok.

Według najnowszego badania zatrudnienia Rezerwy Federalnej w Nowym, Amerykanie oczekują, że będą zarabiać co najmniej 78 645 dolarów rocznie. Te same badania pokazują, że pracodawcy starają się zadowolić pracowników. Średnia pensja w kraju wzrosła o 14% w ciągu ostatniego roku.

 

Ankieta przeprowadzona przez firmę Morning Consult również pokazuje, że amerykańscy pracownicy chcą skróconych godzin prac i więcej wakacji.

Aż 66% Amerykanów pragnie ulepszonej polityki dotyczącej urlopów pracowniczych. Najlepiej takiej jaka obowiązuje w większości krajów europejskich dających możliwość długich urlopów, nawet do miesiąca czasu.

Przeciętny Amerykanin średnio co roku otrzymuje od swojego pracodawcy 7 do 11 dni urlopu. Pracownicy w krajach Unii Europejskiej mają gwarancję do otrzymania co najmniej 20 dni roboczych płatnego urlopu.

praca

Jak podają autorzy ankiety Amerykanie oprócz wakacji chcieliby wprowadzić wiele innych zmian:

  • 65% pracowników w USA chciałoby dłuższych przerw na lunch,
  • 62% chciałoby, aby tydzień pracy był krótszy niż 40 godzin,
  • 51% chciałoby, aby poza godzinami pracy nie byli zmuszani do interakcji pracowniczych.

Badanie Morning Consult również ujawnia, że pracownicy chcą więcej ofert pracy zdalnej i skróconego harmonogramu pracy. W przypadku wyboru między pracą zdalną a skróconym tygodniem pracy, większość ankietowanych z pokoleń Z, X i wyżu demograficznego, wybrała pracę zdalną. Jedyną grupą preferującą skrócony tydzień pracy do cztery dni ponad pracę zdalną jest pokolenie Milenialsów. 79% osób z tego pokolenia wybrało czterodniowy tydzień pracy.

 

Z raportu State of Workers 2023 przygotowanego również przez Morning Consult, wynika, że ponad połowa zatrudnionych dorosłych w USA nadal woli pracować zdalnie w jakimś charakterze, czy to w pełnym wymiarze godzin, czy w trybie hybrydowym.

Najczęściej wymienianymi powodami, dla których osoby wolą pracować z domu, był czas spędzony na dojazdach do pracy, nieidealna równowaga między życiem zawodowym a prywatnym oraz uczucie dyskomfortu podczas pracy w biurze. Jak dodają ankietowani, większość z tych problemów nie zostałaby rozwiązana czterodniowym tygodniem pracy.

InternMatch: Twój klucz do sukcesu na ścieżce stażu i praktyk zawodowych w USA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię