5 złotych zasad, które pomogą ci przetrwać… psychicznie

Współczesne czasy nakładają na nas wiele obowiązków, którym często nie możemy sprostać.

Życie zawodowe czy nauka zorganizowane są w sposób nieintuicyjny i wymagają od nas olbrzymich poświęceń. Trzymając się kurczowo poniższych zasad, będziesz mieć gwarancję, że wytrzymasz nawet najbardziej stresujące sytuacje.

1. Ćwicz regularnie

Poprzez regularne ćwiczenia siłowe czy zrzucenie wagi będziesz w stanie wyrobić sobie pozytywne nawyki. Wieloletnie trenowanie wymaga determinacji i systematyczności. To te cechy później przydadzą się na każdym etapie życia zawodowego, czy nawet w życiu prywatnym. W istocie pielęgnowanie relacji międzyludzkich jest łatwiejsze dla kogoś, kto wypracował sobie te cechy.

 

2. Naucz się podążać wymagającymi ścieżkami życia

Całkowicie zrezygnuj z łatwych aktywności, które szybko zapewniają rozrywkę. Ogranicz do niezbędnego minimum używanie mediów społecznościowych czy gier komputerowych. Te łatwo podnoszą poziom dopaminy i oszukują Twój mózg. Osoba wytrwała powinna być przyzwyczajona nie do łatwych przyjemności, a do ciężkiej pracy.

3. Zawsze trzymaj się swoich opinii

Nie zmieniaj zdania pod wpływem innych ludzi tylko dlatego, że są w większości. Wartościowe osoby zaakceptują Cię wtedy, gdy będziesz niezależny i będziesz szanował sam siebie. Jak szanować kogoś, kto nie ma szacunku do siebie?

 

4. Nie pozwól wchodzić sobie na głowę

Trzymaj ramę w sytuacjach międzyludzkich i nie pozwól, aby znormalizowane zostały żarty z Twoich ambicji czy członków rodziny. Jeśli ktoś będzie chciał usilnie je przekroczyć, nie zadawaj się z nim więcej. Pozwoli Ci to oszczędzić dużo stresu w przyszłości.

5. Utrzymuj grono sprawdzonych znajomych.

To te osoby, którym powierzyć możesz sekret lub poprosić w każdej sytuacji o wysłuchanie i pomoc, będą Twoim zapleczem w sytuacji kryzysowej. Sami jesteśmy w stanie zdziałać wiele, ale w grupie jesteśmy niepokonani. Nie lekceważ wsparcia rodziny i przyjaciół, bo kiedyś możesz ich bardzo potrzebować.

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię