7 suplementów na wzmocnienie włosów

Odpowiednie witaminy na porost włosów pomogą w odżywieniu włosów od wewnątrz, co będzie skutkowało szybszym tempem wzrostu i grubszymi, bardziej odżywionymi pasmami.

1. Witamina A

Witamina A, rozpuszczalna w tłuszczach, należy do tej samej klasy co retinoidy – powszechny składnik wielu kremów kosmetycznych. Witamina A jest niezbędna do wzrostu komórek, a ponieważ włosy mają jedne z najszybciej replikujących się komórek na ciele, włosy potrzebują odpowiedniego poziomu witaminy A.

2. Witaminy z grupy B

Witaminy B6, B7 i B12 są szczególnie ważne dla zdrowia włosów. Biotyna jest powszechną witaminą B i prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych suplementów na zdrowe włosy. W rzeczywistości brak wystarczającej ilości witamin z grupy B może powodować wypadanie włosów. Niedobór witaminy B12 jest również powiązany z wypadaniem włosów i może brać udział w przedwczesnym siwieniu włosów.

3. Witamina C

Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga chronić przed wolnymi rodnikami. Uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki mogą blokować wzrost włosów. Dodatkowo nasze ciała potrzebują witaminy C do tworzenia kolagenu – białka, który jest ważnym element budowy włosów.

4. Witamina E

Podobnie jak witamina C, witamina E jest silnym przeciwutleniaczem. Witamina E pomaga blokować wolne rodniki na poziomie mieszków włosowych, potencjalnie pomagając w utrzymaniu zdrowych włosów przez długi czas.

5. Żelazo

Odpowiedni poziom żelaza jest niezbędny do produkcji hemoglobiny. Hemoglobina jest niezbędna do dostarczania tlenu do komórek mieszków włosowych, dlatego też żelazo ma kluczowe znaczenie dla zdrowia włosów.

6. Cynk

Badania pokazują, że cynk jest potencjalnym inhibitorem regresji mieszków włosowych, co oznacza, że ​​odgrywa rolę w zdrowiu włosów. Cynk bierze udział w syntezie białek i podziale komórek, dwóch składnikach wzrostu włosów.

7. Białko

Ponieważ włosy składają się prawie w całości z białka, jest ono ważnym składnikiem codziennego suplementu i diety.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię