Bill Gates największym właścicielem prywatnych gruntów rolnych w USA

Najnowszy raport sporządzony przez The Land Report dotyczący posiadaczy prywatnych gruntów rolnych w Stanach Zjednoczonych ujawnił, że aż 242 000 akrów ziemi należy do miliarderów ​​Billa i Melindy Gates. To czyni ich największymi prywatnymi posiadaczami ziemskimi w USA.

Współzałożyciel firmy Microsoft posiada grunty rolne w 18 stanach, z których największe znajdują się w Luizjanie (6 071 akrów), Arkansas (47 927 akrów) i Nebrasce (20 588 akrów) – donosi portal The Land Report. Gates posiada również udziały w ponad 24 800 akrach terenów przejściowych poza Phoenix.

The Land Report wraz z redaktorem Erickiem O’Keefe zainteresowali się tematem posiadaczy ziemskich, po tym jak informacje o zakupie 14 500 akrów ziemi uprawnej w powiacie Benton w stanie Waszyngton w 2018 roku – za oszałamiającą kwotę 171 milionów dolarów zostały opublikowane w Raport Tri-City Herald.

 

Dochodzenie wykazało, że grunty te należą do Cascade Investment LLC, prywatnej spółki inwestycyjnej firmy Gates’a. Gates wspiera również internetowego sprzedawcę używanych samochodów Vroom poprzez Cascade, a także Canadian National Railway Company.

Rzecznik Cascade Investment odmówił komentarza dla The Land Report w sprawie jakichkolwiek szczegółów związanych z transakcjami lub udziałami Gatesa.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów rok temu założyła grupę o profilu non-profit, której celem jest zapewnienie drobnym rolnikom w krajach rozwijających się narzędzi i innowacji, których będą potrzebować, aby radzić sobie ze skutkami zmiany klimatu. Bill & Melinda Gates Agricultural Innovations, w skrócie Gates Ag One, ma siedzibę w aglomeracji St. Louis i koncentruje się na drobnych rolnikach w Afryce i Azji Południowej.

 

Zainteresowanie Gatesa zrównoważonym rozwojem obejmuje również jego inwestycje w Impossible Foods, które produkuje „mięso” z roślin.

Gates zajmuje obecnie trzecie miejsce w indeksie miliarderów Bloomberga z wartością netto 132 miliardów dolarów.

Na szczycie listy The Land Report znajduje się John Malone z Liberty Media, z 2,2 milionami akrów rancz i lasów. Jeff Bezos właściciel Amazona zajmuje na tej liście 25 miejsce z 420 tysiącami akrów ziemi, głównie w zachodnim Teksasie.

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię