„Chemiczny” posmak kurczaka z rożna z Costco

Klienci sieci sklepów Costco zwrócili uwagę na nieprzyjemny, chemiczny posmak w uwielbianym przez nich kurczaku z rożna.

Klienci z różnych części kraju piszą na forach internetowych, że kurczak ma niezdrowy i chemiczny smak, co skłoniło niektórych z nich do zwrócenia się o zwrot pieniędzy.

Costco, który jest jednym z największych sprzedawców detalicznych w USA, sprzedaje kurczaki z rożna od lat i cieszy się na ogół pozytywnymi opiniami klientów. Jednak w ostatnim czasie zaczęły pojawiać się skargi na nieprzyjemny smak kurczaka.

W rozmowie z NBC News przedstawiciel Costco powiedział, że nie otrzymali jeszcze wielu skarg na ten temat, ale stwierdził, że są one dla nich ważne i zostaną zbadane. Reprezentant dodał, że sklep dokładnie sprawdza swoje produkty, w tym kurczaki z rożna, pod kątem jakości i bezpieczeństwa, zgodnie z przepisami FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków).

Wydaje się, że przyczyna nieprzyjemnego smaku kurczaka pozostaje nieznana, ale niektórzy sugerują, że może to być związane z substancjami chemicznymi używanymi do przyspieszenia wzrostu kurcząt lub poprawy smaku mięsa. Nie wiadomo również, czy problem dotyczy jedynie konkretnych partii produktu czy też jest to zjawisko powszechne.

Klienci, którzy zauważyli nieprzyjemny smak kurczaka, zwracają uwagę, że produkt był wcześniej w ich odczuciu smaczny i że zauważalne zmiany pojawiły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jak na razie nie wiadomo, czy Costco zamierza wycofać kurczaki z rożna z rynku lub wprowadzić jakieś zmiany w procesie produkcji, aby rozwiązać problem.

Jak zaoszczędzić na zakupach w Costco?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię