Ciekawostki na temat Holland w Michigan

Fot. holland.org

Holland to miasto położone w zachodniej części stanu Michigan, w Stanach Zjednoczonych. Leży na wschodnim brzegu jeziora Michigan i jest częścią powiatu Ottawa. Holland ma populację około 33 000 mieszkańców.

Holland zostało założone w 1847 roku przez grupę holenderskich imigrantów, którzy chcieli stworzyć społeczność opartą na wartościach chrześcijańskich i holenderskiej kulturze. Miasto jest znane ze swojego festiwalu tulipanów, który przyciąga tysiące turystów z całego świata i odbywa się corocznie w kwietniu.

Holland jest również siedzibą prywatnej uczelni Hope College, która oferuje ponad 90 programów licencjackich. W mieście znajduje się wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia, takich jak Windmill Island Gardens – piękny park z młynem wiatrowym, Veldheer Tulip Gardens – ogrody tulipanów, czy DeZwaan Windmill – najstarszy młyn wiatrowy w Stanach Zjednoczonych. Holland ma długi sezon plażowy, który trwa od maja do września, a jego port jest jednym z największych portów handlowych w stanie Michigan.

Fot. holland.org

Ciekawostki na temat miasta Holland w stanie Michigan

 • Holland jest znane z corocznego festiwalu tulipanów, który przyciąga tysiące turystów z całego świata. Festiwal ten odbywa się od 1929 roku i trwa około 10 dni w kwietniu.
 • Miasto Holland zostało założone w 1847 roku przez grupę holenderskich emigrantów, którzy chcieli stworzyć społeczność opartą na wartościach chrześcijańskich i holenderskiej kulturze.
 • Holland jest siedzibą Hope College, prywatnej szkoły wyższej, która została założona w 1866 roku przez Kościół Reformowany w Ameryce. Obecnie uczelnia ta oferuje ponad 90 programów licencjackich.
 • W mieście Holland znajduje się wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia, takich jak Windmill Island Gardens – piękny park z młynem wiatrowym, Veldheer Tulip Gardens – ogrody tulipanów, czy DeZwaan Windmill – najstarszy młyn wiatrowy w Stanach Zjednoczonych.
 • Holland jest również znane z produkcji mebli, a w szczególności łóżek. W mieście znajduje się wiele firm produkujących łóżka, w tym największy producent łóżek w Stanach Zjednoczonych – Serta.
 • W 1989 roku prezydent Ronald Reagan odwiedził Holland i wygłosił przemówienie na tamtejszym uniwersytecie.
 • Holland jest miastem portowym, a jego port jest jednym z największych portów handlowych w stanie Michigan.
 • W 2010 roku miasto Holland otrzymało nagrodę „Najlepsze Małe Miasto w Ameryce” od magazynu „LIVE”.
 • Holland ma długi sezon plażowy, który trwa od maja do września. W okolicy miasta znajduje się wiele pięknych plaż, takich jak Oval Beach, które są popularne wśród mieszkańców i turystów.

Jakie znane osoby pochodzą z Holland w Michigan

Oto kilka znanych osobistości związanych z miastem Holland w stanie Michigan:

 • Betsy DeVos – bizneswoman i polityk, była sekretarz edukacji Stanów Zjednoczonych w gabinecie prezydenta Donalda Trumpa. DeVos urodziła się w Holland w 1958 roku i wychowała się w tamtejszej społeczności holenderskiej.
 • Dave Vander Veen – pilot, który w 1999 roku wylądował awaryjnie na polu golfowym w mieście Holland, ratując życie 31 pasażerom znajdującym się na pokładzie samolotu.
 • Kirk Cousins – zawodnik futbolu amerykańskiego, grający na pozycji quarterback w drużynie Minnesota Vikings. Cousins urodził się w Barrington, w stanie Illinois, ale wychował się w Holland w stanie Michigan i uczęszczał do tamtejszej szkoły średniej.
 • Ryan VanderMeulen – zawodnik hokeja na lodzie, który grał w lidze National Hockey League (NHL). VanderMeulen urodził się w Holland w 1967 roku.
 • Chris Van Allsburg – pisarz i ilustrator, znany z takich książek jak „The Polar Express” i „Jumanji”. Van Allsburg urodził się w East Grand Rapids w stanie Michigan, ale studiował na Hope College w Holland i mieszkał tam przez pewien czas.

Najbardziej niesamowite drzewa i krzewy na świecie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię