Czy pies potrafi rozpoznać swoje rodzeństwo lub rodziców?

Szczeniaki

Po zabraniu szczeniaka od matki i rodzeństwa istnieje małe prawdopodobieństwo, że spotkają się kiedykolwiek w przyszłości, chyba że sami takie spotkanie zaaranżujemy.

Często pojawia się pytanie, czy pies będzie potrafił rozpoznać po czasie swoją biologiczną rodzinę?

Jest to możliwe! Jednak nie zawsze.

W przypadku rodzeństwa, szczeniaki z miotu spędzają kilka pierwszych miesięcy życia razem, dzięki czemu poznają się i przyzwyczajają do swoich zapachów. Jednak to, czy po rozdzieleniu będą potrafiły się rozpoznać zależy od kluczowych etapów w pierwszych miesiącach życia maluchów.

Szczeniaki które są razem lub widują się regularnie przez pierwsze 4 miesiące życia mogą rozpoznawać się wzajemnie w późniejszym życiu do ukończenia kilku lat Jeśli jednak rodzeństwo osiągnęło wiek powyżej 6-7 lat bez spotykania z rodzeństwem w tym okresie, ich wspomnienia mogły zaniknąć

Czy pies rozpozna rodzeństwo lub rodziców?

Szczeniaki które są rozdzielane przed upływem 12 tygodni dużo rzadziej rozpoznają się podczas ponownego spotkania.

Jak jest z rodzicami? Jeśli chodzi o matki, szczenięta dobrze je zapamiętują i nawet w średnim wieku będą potrafiły je rozpoznać, pod warunkiem że pozostawały z matką przez standardowy okres czasu i nie były wcześnie odstawione od piersi. Im dłużej szczenie dorasta przy matce, tym dłużej jest w stanie o niej pamiętać.

Co komunikują nam oczy psa?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię