Dzielisz się hasłem do Netflix? Od stycznia zapłacisz dodatkowo

Netflix podjął wysiłki by ograniczyć proceder udostępniania haseł i współdzielenia kont. Od nowego roku każdy kto stosuje takie praktyki będzie musiał dodatkowo zapłacić za tzw. ,,subkonta”, czyli osoby spoza gospodarstwa domowego, z którymi dzielimy konto na platformie.

Firma nie określiła jeszcze ceny tych nowych opłat, ale ta zmiana jest już testowana w kilku krajach Ameryki Łacińskiej, gdzie Netflix pobiera dodatkowe pieniądze za każdego dodatkowego członka, które odpowiadają mniej więcej jednej czwartej ceny miesięcznej subskrypcji jednego konta. Jeśli platforma będzie trzymał się tej praktyki, każde dodatkowe ,,subkonto” w USA kosztowałoby od około 3,50 do 4 USD – prawdopodobnie nawet 4,43 USD, w oparciu o poziom opłat w Chile.

Koniec udostępniania haseł Netflix

Po latach stosunkowo liberalnego podejścia do udostępniania haseł Netflix zaczął testować sposoby „zarabiania na udostępnianiu kont” po odnotowaniu największych strat subskrybentów na początku tego roku. Oprócz opłat za współdzielenie haseł platforma planuje w przyszłym miesiącu uruchomić tańsze subskrypcje wspierane reklamami.

Dominacja Netflixa w streamingu wideo zmusiła prawie wszystkie największe firmy medialne w Hollywood do przeznaczenia miliardów dolarów na własne projekty związane z usługami steamingowymi. W efekcie powstało wiele nowych platform, w tym Disney+, HBO Max, Prime Video i Apple TV Plus. W związku z tym pojawia się często pytanie czy taka polityka firmy nie zniechęci subskrybentów do przeniesienia się na inne platformy o bardziej liberalnej polityce dotyczącej współdzielenia kont.

 

Mimo wszystko Netflix trzyma się obranej przez siebie strategii i dzień przed ujawnieniem planów szerszego wprowadzenia opłat za udostępnianie kont platforma ogłosiła to, uruchamiając funkcję przenoszenia profili, która jest kluczowym elementem opłat za udostępnianie haseł testowanych w Chile, Kostaryce i Peru. Ta funkcja umożliwia profilowi ​​utworzonemu na współdzielonym koncie Netflix przeniesienie historii oglądania i rekomendacji na nowe, niezależne konto. To nowe konto może następnie zostać dodane do planu subskrypcji Standard lub Premium innej osoby jako dodatkowy członek lub może zarejestrować własne członkostwo.

ZSS

10 filmów doskonałych na jesienne wieczory

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię