Floryda wprowadza zakaz kupna ziemi przez obywateli tych 7 państw

Gubernator Ron DeSantis podpisał ustawę – Senat Bill 264 zakazującą obywatelom niektórych krajów – kupna ziemi na Florydzie.

Ustawa 264 zakazuje chińskim obywatelom kupowania ziemi na Florydzie. Natomiast obywatele krajów – Rosji, Iranu, Syrii, Korei Północnej, Kuby i Wenezueli – oznaczone w ustawie jako „kraje budzące obawy”, mają zakaz posiadania ziemi w promieniu 10 mil od baz wojskowych i infrastruktury krytycznej, takiej jak lotniska i elektrownie.

Na konferencji prasowej DeSantis powiedział: „Nie chcemy Komunistycznej Partii Chin (KPCH) w Sunshine State. Chcemy utrzymać Florydę jako wolny stan”.

Jak podkreślił Gubernator nowa ustawa jest odpowiedzią na ostatnie doniesienia z wielu stanów o tym, że Chiny próbują wykupywać grunty rolne i ziemie strategicznie położone wokół tajnych obiektów rządowych. Podczas konferencji DeSantis dodał, że „bezpieczeństwo żywnościowe to także bezpieczeństwo narodowe, dlatego nie chcemy, aby KPCh kierowała jakąkolwiek produkcją żywności”.

Według nowego prawa, osoby świadomie sprzedające obywatelem wyżej wymienionych krajów mogą podlegać sankcjom cywilnym i karnym. Nowa ustawa również pozwala na przejęcie mienia przez stan.

DeSantis podpisał również dwie dodatkowe ustawy. Pierwsza z nich blokuje dostęp do aplikacji takich jak TikTok na rządowych urządzeniach i sieciach. Drugi nowy przepis zabrania szkołom wyższym i uniwersytetom, a także ich pracownikom przyjmowania prezentów od partnerów w obcych krajach.

Floryda wprowadza nową ustawę uderzającą w nielegalnych emigrantów.

Posłuchaj podcastów: 

3 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię