Jak dbać o tatuaż? Podpowiadamy

Wytatuowana skóra potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Pozwoli to zachować ją w dobrej kondycji, a nasz tatuaż zachowa wyraźne kontury i nasycone barwy.

Aby zadbać o taki tatuaż należy używać specjalnie do tego przeznaczonych kremów. Jeśli ta pielęgnacja nie zostanie wprowadzona tatuaż z czasem może wyblaknąć i stracić swój pierwotny wygląd.

Jak dbać o świeży tatuaż

Pielęgnacja świeżego tatuażu powinna zacząć się już po powrocie do domu. Aby nowo wykonany tatuaż dobrze się goił i nie powstały żadne problemy należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Należy pamiętać, że jest to rana, w którą, bez odpowiedniej pielęgnacji może wdać się zakażenie.

 

Jak pielęgnować tatuaż – najważniejsze zasady

Dbanie o świeży tatuaż jest, w gruncie rzeczy, prostym zadaniem. Najważniejszym o czym trzeba pamiętać to delikatne mycie letnią wodą i smarowanie specjalnymi kremami.  Należy pamiętać, że zabrudzenie tatuażu może spowodować wdanie się zakażenia. Smarowanie specjalnie do tego przeznaczonymi kremami nawilża tatuaż oraz odżywia skórę. Tego typu kremy zawierają wiele składników odżywczych. Stosowanie ich 3-4 razy dziennie może przyśpieszyć proces gojenia.

Należy zachować szczególną ostrożność w pierwszych dniach po sesji. Pomimo, że najlepiej tatuaż zostawiać odkryty, aby skóra oddychała (co pomoże też w gojeniu) podczas wychodzenia z domu lepiej zakrywać tatuaż folią. Ochroni go to przed dostaniem się kurzu lub brudu. Jednak, jeśli na dworze jest wysoka temperatura, nie należy długo nosić folii. Spowoduje to odparzenia, które mogą zniszczyć Twój tatuaż.

Dbanie o zagojony tatuaż

Po wygojeniu się tatuażu wiele osób myśli, że nie musi o niego dbać w jakiś szczególny sposób. Wydaje im się, że cała praca została już wykonana. Nic bardziej mylnego. Zaprzestanie pielęgnacji po wygojeniu może sprawić, że tatuaż szybko straci swój pierwotny kolor. Aby do tego nie dopuścić należy nawilżać i oczyszczać skórę w miejscu tatuażu. W lato, gdy nasza skóra narażona jest na uszkodzenia spowodowane przez mocne słońce, najlepiej stosować kremy przeciwsłoneczne. Odpowiednią ochronę zapewnią kremy z wysokim faktorem, najlepiej 50 SPF.

8 olejków na lepszy zarost

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię