Kilka pomysłów na niebanalne prezenty

Święta tuż tuż, przed nimi Mikołajki, kiedy zwykliśmy obdarowywać bliskich drobiazgami.

Dla tych, którzy nie lubią czekać do ostatniej chwili, żeby potem z obłędem  oczach i zwichrzonym włosem biegać po sklepach, czy gorączkowo wypatrywać kuriera, mamy kilka podpowiedzi dla każdego, bez konieczności drenowania portfela.

Akcesoria komputerowe

Trzecia dekada XXI wieku to czas, w którym znaczną część życia spędza się przy komputerze.   Nałogowych (i nie tylko) graczy ucieszą na pewno komputerowe akcesoria. Od zabawnych, czy dekoracyjnych podkładek pod myszkę, przez same myszy, aż po  podkładki pod laptopa. Te dostępne są w postaci wygodnych, składanych stoliczków, z których można korzystać nawet leżąc w łóżku, aż po świecące i chłodzące, podłączane do źródła zasilania przez USB. W bogatej ofercie można wybrać coś na każdy gust i każdą kieszeń.

 

Książki

Książka zawsze jest dobrym prezentem dla całego przekroju lat. Kochający czytać na pewno ucieszą się  z powieści, ci, którzy wolą oglądać będą zachwyceni albumami czy komiksami. Dla zaganianych dostępne są e-booki i audiobooki, których można słuchać lub czytać w drodze do pracy, czy nawet w czasie treningu i innych codziennych zajęć.  Wystarczy się przyjrzeć nowościom wydawniczym, a  także wartościowym wznowom. Każdy znajdzie coś dla ukochanej osoby.

Rękodzieło

Najcenniejsze jest zawsze to wykonane własnoręcznie, w które włożono czas, pracę i serce. Jednak nie każdy może się poszczycić zdolnościami manualnymi. W sukurs przychodzą wtedy internetowe i stacjonarne galerie, w których można kupić niespotykane, oryginalne i niepowtarzalne przedmioty. Tak użytkowe, jak i służące wyłącznie dekoracji.

Kosmetyki

To dość grząski grunt, bo trzeba doskonale znać gusta i potrzeby osoby obdarowywanej, żeby nie popełnić faux pas. Świetnie się tu sprawdzą kosmetyki naturalne, bez dodatków szkodliwej chemii. Mydełka przypominające klejnoty i pachnące olejkami eterycznymi, ręcznie robione kremy i maseczki – to z pewnością ucieszy każdego, kto lubi dbać o siebie, jednocześnie dbając o środowisko.

Bilety i vouchery

Wymarzony mecz, sztuka teatralna, a może koncert ulubionego zespołu? Tropikalny aqua park w środku zimy, albo lot balonem? A może podniesienie kwalifikacji i wymarzony kurs? Możliwości jest wiele, a taki prezent na pewno zaskoczy i ucieszy – dobrany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań obdarowywanej osoby, która na pewno się tego nie spodziewa!

Bez względu na to, jaki prezent wybiera się na święta, czy jakiekolwiek inne okazje, nie warto czekać z tym na ostatnią chwile.  Warto, natomiast, dyskretnie wypytać przyszłego obdarowywanego, czy ma jakieś marzenia, które możemy pomóc spełnić?

MT

Jak wyglądają oszczędności 30 i 40 latków i czy w ogóle jakieś są?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię