Policyjne roboty będą zabijać przestępców.

Policja San Francisco zaproponowała, aby roboty mogły funkcjonariuszom pomagać w zabijaniu, powiedzieli w „rzadkich i wyjątkowych” okolicznościach.

Nowa polityka zabijania, którą chcą wprowadzić władze SF, pozwoliłaby robotom w stylu wojskowym na użycie śmiertelnej siły w sytuacjach, gdy czyjeś życie jest zagrożone oraz „w innych niebezpiecznych przypadkach.

W projekcie użycia robotów do zabijania przedstawiciele Departamentu Policji w San Francisco napisali: „Roboty wymienione w tej sekcji nie mogą być używane poza szkoleniami i symulacjami, zatrzymaniem przestępców, incydentami krytycznymi, wyjątkowymi okolicznościami, wykonaniem nakazu lub podczas oceny podejrzanych urządzeń. Roboty będą używane jako śmiertelna opcja siły tylko wtedy, gdy ryzyko utraty życia członków społeczeństwa lub funkcjonariuszy jest nieuchronne i przeważa nad jakąkolwiek inną opcją siły dostępną dla SFPD”.

Projekt dodaje, że danie robotom możliwości zabijania pomogłoby oficerom w „wsparciu naziemnym i świadomości sytuacyjnej”.

Propozycja to dotyczy użycia 17 robotów, które już są w posiadaniu departamentu. Przedstawiciele twierdzą, że 12 z nich nie działa.

Rzecznik policji, w wywiadzie dla Mission Local, powiedział, że zdalnie sterowane urządzenia są zwykle używane do kontroli obszaru i usuwania bomb. Strona Verge podała, że nowsze modele robotów Remotec departamentu mają opcjonalny system uzbrojenia,  a ich model F5A może ładować pociski do strzelb często używane do detonacji bomb. Szpon Według Verge, QinetiQ również może być uzbrojony. Model używany jest przez armię amerykańską i może zostać tak zmodyfikowany, aby można byo do niego dodać karabiny maszynowe i granatniki.

Wersja tego projektu polityki została jednogłośnie zaakceptowana przez komisję regulaminową. Jeśli również zostanie zatwierdzona przez pełen zarząd, już w niedługim czasie na ulicach SF pojawią się roboty asystujące funkcjonariuszom.

ZJ

10 najbardziej przerażających atrakcji turystycznych na świecie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię