Lubisz dreszcz przerażenia? Lista najstraszniejszych miejsc w USA

Halloween tuż tuż, a wraz ze zbliżającym się ostatnim dniem października, wzrasta zainteresowanie i zapotrzebowanie na rzeczy straszne, upiorne i przerażające.

 

Z tej okazji CNN przygotował ranking najstraszniejszych miejsc  w Stanach Zjednoczonych. Co się w nim znalazło?  Savannah w stanie Georgia, Nowy Orlean w Luizjanie i Salem w Massachusetts to zdaniem stacji miejsca najbardziej przerażające w całym USA.

Żeby znaleźć się na liście miejsc najstraszniejszych trzeba sobie zasłużyć.  I tak wieści o pojawiających się,  paranormalnych zjawiskach ściągnęły w mijającym roku do Nowego Orleanu aż 18 milionów turystów. Liczba odwiedzających Savannah to 14 milionów, a do najmniejszego, ale słynnego  Salem, z powodu jego mrocznej historii, każdego roku przyjeżdża 700 tysięcy ciekawskich i spragnionych silnych wrażeń gości.

Nowy Orlean jest nie tylko kolebką bluesa, ale także paranormalnych zjawisk. Okryte złą sławą miasto duchów przyciąga rzesze miłośników historii z dreszczykiem. To tu powstawały produkcje takie jak nakręcony w 1986 roku film „Wielki luz”, a także  „American Horror Story”, „Czysta krew” czy „Wywiad z wampirem”. W mieście nie brakuje wyznawców voodoo, czy wicca. Lista CNN nie ogranicza się do samego miasta. Wskazuje też 15 najczęściej i najmocniej nawiedzanych miejsc. Idealnie na halloweenową wycieczkę!

Salem nikomu przedstawiać nie trzeba. Miasteczko okryte jest złą sławą z powodu odbywających się tam procesów czarownic, w których wiele kobiet zostało okrutnie zadręczonych na śmierć.  W wyniku nagonki przed sądem stanęło ponad 200 kobiet oskarżanych o czary. 19 z nich zginęło na szubienicy, uznanych za winne parania się magią. Kolejne cztery nie przeżyły bestialskich tortur i potwornych warunków więzienia i zmarły w celach.

 

Savannah to stosunkowo nowe miejsce na mapach nawiedzeń w  USA, Choć od wieków krążyły historie o pojawiających się tam duchach, dopiero powieść Johna Berendta „Północ w ogrodzie dobra i zła”, wydana w roku 1994, przyniosła miastu sławę i zainteresowanie turystów.  Osoby pragnące doświadczyć przygód z dreszczykiem mogą wybierać spośród noclegów w kilku nawiedzanych motelach.  Mroczną sławą cieszy się też ulica Abercorn, położona na terenach dawnego cmentarza i podobno intensywnie i regularnie nawiedzana.

MT

 

Gdzie straszy natura, czyli najlepsze miejsca w naturze na halloweenowe strachy

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię