Gdzie straszy natura, czyli najlepsze miejsca w naturze na halloweenowe strachy

Zawsze jest to dobra okazja, aby zrezygnować z oklepanego scenariusza obchodzenia tego święta i spędzić ten dzień lub wieczór w naturze z dala od zatłoczonych ulic, barów i domowych imprez.

Oczywiście mowa tutaj o naturze z dreszczykiem, czyli miejscach naturalnych w których straszy.

1. Nebraska – Seven Sisters Road, Droga L

Country Road L, potocznie nazywana Drogą Siedmiu Sióstr, znajduje się na południe od Nebraska City w gminie Otoe w stanie Nebraska. Droga ta biegnie wzdłuż pagórków, na których zamordowanych zostało siedem kobiet. Siedem sióstr zostało powieszonych na przydrożnych drzewach przez swojego ojca przeszło sto lat temu.
Dzisiaj podróżujący drogą L opowiadają o dziwnych odgłosach dochodzących z pobliskich wzgórz oraz krzykach młodych kobiet. Innym reflektory w autach przestają działać, samochody same się wyłączają, prędkościomierze zamarzają lub szyby same podnoszą się i opuszczają.

2. New Jersey – Drzewo diabła, 181 Mountain Road, Basking Ridge

Wikipedia

Sam wygląd tego drzewa może wywołać koszmary. Wypaczony, na wpół martwy dąb z dziesiątkami śladów topora wzdłuż pnia stoi na środku pustego pola. Diabelskie Drzewo, było miejscem spotkań KKK, gdzie członkowie KuKluxKlan popełniali samobójstwa aby dostać się do biegła. W ich mniemaniu drzewo to jest bramą do piekieł. Legenda głosi, że każdy, kto skrzywdzi drzewo, spotka się z szybką i gwałtowną zemstą.

3. Nowy Meksyk – Cmentarz Dawson, miasteczko Cimarron

Na początku zeszłego stulecia w tym miejscu znajdowało się miasteczko Dawson. Prosperowało dzięki kopalni węgla. Sytuacja zmieniła się w 1913 roku, kiedy eksplozja zabiła około 250 górników – jedna z największych katastrof przemysłowych w historii Ameryki. Mieszkańcy otrząsnęli się z tej katastrofy i miasteczko prosperowało przez kolejnych 10 lat, kiedy inny wypadek pochłonął 123 pracowników. Dziś pozostał tam tylko cmentarz, który jest uważany za jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w Ameryce. Wielu twierdzi, że po cmentarzu maszerują widma górników z zapalonymi lampkami z przodu hełmów.

4. Pensylwania – Gettysburg Battlefield, Gettysburg

Bitwa pod Gettysburgiem była jedną z najkrwawszych w historii Ameryki, Zginęło tam przeszło 20 000 młodych mężczyzn a 30 000 zostało rannych w trzydniowym konflikcie. Wielu żołnierzy nigdy nie doczekało się należnego pochówku po ich przedwczesnej śmierci. Wielu odwiedzających twierdzi, że dusze tych ludzi wędrują teraz po polu w poszukiwaniu swojej broni i innych żołnierzy.

5. Most Poinsett, Greenville, Karolina Południowa

Wikipedia

Zbudowany w całości z kamienia w 1820 roku, najstarszy most w Południowej Karolinie jest również jednym z najbardziej nawiedzonych miejsc w stanie. Uważa się, że Most Poinsetta jest odwiedzany przez trzy dusze. Pierwsza należy do niewolnika, który pracował na pobliskiej farmie w latach 1800 oraz ducha mężczyzny, który zginął w wypadku samochodowym w latach pięćdziesiątych XX wieku. Kolejna należy do murarza, który zginął podczas budowy mostu i został w nim pochowany – zamurowany w środku mostu. Stojąc na moście można usłyszeć przerażające odgłosy i unoszące się w powietrzu światła.

6. Alabama – Maple Hill Cemetery, 1351 McClung Avenue, Southeast Huntsville

W 1985 roku obok najstarszego cmentarza w Huntsville powstał plac zabawa dla dzieci. Rodzice dzieci bawiących się na tym placu zabaw twierdzą, że nie tylko ich żyjące pociechy korzystają z huśtawek i zjeżdżalni. Wraz z ich dziećmi z placu zabaw korzystają duchy – dzieci pochowane na cmentarzu Maple Hill.

ZS

10 najbardziej przerażających atrakcji turystycznych na świecie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię