Ma ponad 70 lat i mieszka za grosze w… samolocie

Fot. @GreatBigStory

Pewien 73-letni amerykanin parę lat temu kupił wrak samolotu za 100.000 dolarów i od tego czasu traktuje go jako dom. Z tego co twierdzi, jego miesięczne opłaty to zaledwie 370 dolarów. Jak ocenia swoją decyzję?: „Nie żałuję”.

Z początkiem lat 70. Ubiegłego wieku, pewien Amerykanin o imieniu Bruce Campbell zapłacił 25 800 dolarów za 10 akrów ziemi, co w tamtych czasach było bardzo pokaźną suma. Transakcja miała miejsce na przedmieściach Portland w stanie Oregon w małej mieścince Hillsboro.

Fot. @GreatBigStory

Obecnie Bruce Campbell ma na karku 73 lata i jest emerytowanym inżynierem elektrykiem i od dłuższego czasu realizuje swoje dziecięce marzenie. Mając 15 lat zobaczył w telewizji cmentarzysko samolotów, wtedy też postanowił, że kiedyś chciałby zamieszkać w takim wraku samolotu. Gdy tylko nadarzyła się okazja skorzystał z niej.

Burce spełnianie swojego marzenia rozpoczął w 1999 roku, wtedy to Campbell zdecydował się na zakup samolotu, jednak nie wiedział jak się do tego zabrać, skorzystał więc z oferty firmy ratunkowej, której powierzył misję odnalezienia odpowiedniego samolotu.

To był błąd- tak ocenia z perspektywy czasu pomysł na wynajęcie firmy ratunkowej, „firmy ratunkowe to wyzyskiwacze, zdecydowanie polecam zakup całkowicie nienaruszonego i w pełni funkcjonalnego odrzutowca, co najwyżej bez części odrzutowych”.

Po miesiącach poszukiwań po całym świecie Campbell znalazł mogącego pomieścić 200 pasażerów Boeinga 727. Co ciekawe, Bruce znalazł samolot amerykańskiej produkcji w Grecji. Znaleziony model miał powierzchnię 1066 stóp kwadratowych i ważył przeszło 70.000 funtów.

Znaleziony przez Amerykanina samolot należał do grecko-argentyńskiego magnata morskiego Arystotelesa Onasissa i od 1975 roku, po śmierci Arystotelesa, był praktycznie nieużywany.

Campbell zapłacił za niego w sumie 120 000 dolarów. Na kwotę tą składa się wykup samego samolotu, jego transport oraz obligatoryjne usunięcie części dzięki którym już nigdy nie mógłby wzbić się w powietrze.

Campbell wyposażył swój nowy dom w prowizoryczny prysznic, tymczasową umywalkę. Oprócz akcesoriów pierwszej potrzeby w samolocie umieścił przenośną pralkę, wózek gastronomiczny.

Zamiast kuchenki Bruce posiada kuchenkę mikrofalową i toster, z których, jak twierdzi, prawie nie korzysta.

 

Jego miesięczne wydatki mieszkaniowe wynoszą średnio 370 USD miesięcznie, w tym 220 USD miesięcznego podatku od nieruchomości i od 100 do 250 USD miesięcznie na energię elektryczną.

 

Przepowiednie Baby Wangi na 2023 rok. Czy się sprawdzą?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię