Na długie, ciemne wieczory – seriale z gatunku fantasy!

Któż z nas nie snuł lub nie słuchał mrożących krew  w żyłach opowieści i mrocznych baśni, snutych przy ognisku, lub zapalonej, słabo świecącej latarce. Ciemne, jesienne wieczory to czas, żeby w nieco doroślejszej wersji wrócić do tej dziecięcej rozrywki. Polecamy najlepsze seriale fantasy, które pomogą doczekać do wiosny.

1. Cień i Kość

Bardzo udana produkcja Netflixa, osadzona w realiach tajemniczej społeczności Grishów – magików żywiołów.  W świecie rozdartym wyniszczającą wojną, młoda dziewczyna odkrywa własne możliwości i talent, którym zadziwi,a  być może uratuje świat.  Serial oparty jest na bestsellerowej trylogii książkowej, autorstwa Leigh Bardugo. Nie tylko dla młodzieży.

2. Gra o Tron

Superprodukcja HBO oparta na motywach powieści „Pieśń Lodu i Ognia” pióra George’a R.R. Martina. Monumentalna produkcja będąca rozbudowaną , wielowątkową sagą z mnóstwem efektów specjalnych. Raczej dla dorosłych widzów, ze względu na pełne erotyzmu i nagości, oraz bardzo brutalne sceny.

3. Supernatural

Pierwszy odcinek wyemitowała w roku 2005 stacja  The WB. Od tamtej pory losy braci Deana i Sama Winchesterów, przez kolejnych 15 lat, z zapartym tchem śledziła publiczność wielu krajów. W serialu nie zabraknie walki dobra ze złem,a le także potworów, aniołów, wątków miłosnych i tragicznych. Przy Supernatural nie sposób się nudzić.   Dark fantasy w najlepszym wydaniu.

 

4. Lucyfer

Udana współpraca wytwórni Jerry Bruckheimer Television, Vertigo oraz Warner Bros. Television dała serial utrzymany w klimatach czarnego humoru i urban fantasy,z  doskonałą kreacją Toma Ellisa w roli tytułowej.  Co robi znudzony diabeł? Przybiera postać atrakcyjnego mężczyzny po trzydziestce, o nazwisku Lucyfer Morningstar (co jest zbitką łacińskiej i angielskiej nazwy Gwiazdy Porannej),  zamieszkuje w Los Angeles, i otwiera nocny klub. Niestety rodzina nie daje mu spokoju, a on sam zatrudnia się jako asystent … policji, rozwiązując kryminalne zagadki.

5. Księga Czarownic

Brytyjski serial telewizyjny wyprodukowany przez Bad Wolf oraz Sky Productions. Produkcja jest bardzo luźną adaptacją powieści „Księga Wszystkich Dusz”.  Losy współczesnej czarownicy ściśle splatają się z losami pewnego przystojnego i szlachetnego, a jakże! Wampira.

6. Pamiętniki Wampirów

Kolejny klasyk na liście. Jak sama nazwa wskazuje – serial oparty jest na losach wampirów, niekoniecznie ze sobą ściśle splątanych. Saga obejmuje całe życie głównych bohaterów. Nie brak w niej wątków dramatycznych i miłosnych.

7. Mroczne Materie

Mroczna podróż po równoległych wymiarach, magiczne zwierzęta i dwójka dzieci odbywających pełną grozy podróż. Nie, to nie jest produkcja dla najmłodszych, choć dzieci są jej głównymi bohaterami. Brawurowo zagrana, pełna doskonałych efektów produkcja jest jednak dość statyczna.  Miłośników hektolitrów krwi raczej nie zadowoli, ale widzowie ceniący głębsze warstwy i nierzeczywistości, powinni być zadowoleni.

8. Syrena

Nadmorskie miasteczka są pełne tajemnic. Szczególnie, kiedy przybywa do nich młoda kobieta o niepokojącej urodzie i owiana aurą wielkiej tajemnicy. Na szczęście na miejscu jest biolog morski, któremu mroczne tajemnice i młode, dziwne kobiety nie są straszne.  Jak się rozwija ta historia? Trzeba zobaczyć samemu.

9. Tajemnice Smalville

Superbohaterowie podobno mają też zwykłe życie. A zanim stali się superbohaterami, byli dziećmi o niezwykłych cechach. Tak było w przypadku Supermana, chłopaka z farmy w maleńkim miasteczku. Macie ochotę podejrzeć kim był zanim został wybawcą ludzkości? Zapraszamy do Smalville.

10. Shadowhunters

Noc kryje wiele tajemnic, a przechodząca nieopodal starsza pani może się okazać niebezpiecznym potworem. Łowcy Cieni nie mogą tracić czujności, szczególnie kiedy poza codziennymi obowiązkami, muszą szukać cennego artefaktu, od którego zależą losy świata i ich przyjaciółki.

 

Branża filmów dla dorosłych. Zarobki. Czy to się opłaca?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię