Najdroższe potrawy świata

Kawa z płatkami złota, jajka z homarem czy też kilogramowe ostrygi. Wszystkiego w życiu warto spróbować.

1. Jajecznica na Manhattanie za 2 tysiące USD

Skromne jajko zamienia się w jeden z najdroższych posiłków na świecie w tym lokalu na Manhattanie. Norma’s w hotelu Le Parker serwuje jajeczną frittatę z całym homarem oraz dodatkiem amerykańskiego kawioru z jesiotra, zdrową porcję jajek i szczypiorku za 2 tys. dolarów. Jakby nie było śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Może więc warto się pokusić.

2. Najdroższa kanapka z serem z grilla kosztowała 214 USD

Restauracja Serendipity 3 w swoim menu oferowała kanapkę z sera za jedyne 214 USD. Nie była to zwykła kanapka. Otóż była posypana złotem. Ser zawarty w kanapce został wyprodukowany z mleka krowy Podolico, które wypasane są w południowych Włoszech na aromatycznych roślinach, takich jak koper włoski, lukrecja, jałowiec, wawrzyn i truskawki. Istnieje tylko około 25 000 takich krów na świecie.

3. Japońscy szefowie kuchni stworzyli burgera o wartości 920 USD

Szefowie kuchni w The Oak Door Steakhouse w tokijskim hotelu Grand Hyatt stworzyli burgera o wartości 100 000 jenów (około 900 USD) na cześć koronacji księcia Naruhito w 2019 roku. Masywny hamburger Wagyu o masie 3 kg (106 uncji) z bułką posypaną pyłkiem złota jest wystarczająco duży, aby najadło się nim sześć do ośmiu osób. Butelkę wina restauracja dorzuca na swój koszt.

 

4. Cappuccino w Emirates Palace, Abu Zabi z dodatkiem złota

Nie można dostać o wiele bardziej dekadenckiej kawy niż pałacowe cappuccino w Emirates Palace Abu Dhabi.” Złote” cappuccino jest posypane prawdziwymi płatkami 23-karatowego złota i podawane jest polerowanej srebrnej tacy z dodatkiem daktyli i ciemnej czekolady. Filiżanka złotego cappuccino – Emirates Palace Cappuccino, kosztuje 16 USD i podawana jest w Le Cafe od 7 rano do 12:30 w południe.

5. Ziemniaki La Bonnotte z Belgii za jedyne 660 USD

Jest wiele odmian ziemniaków, ale ta belgijska rośnie tylko w jednym miejscu i tylko przez jeden tydzień w roku. Ziemniaki La Bonnotte osiągają kwoty 660 dolarów za kilogram – około (2,2 funta. Rosną na bogatej w minerały glebiena małej francuskiej wyspie Noirmoutier i są sezonowe – rosną przez około tydzień na początku maja.

 

6. Ostrygi w restauracji Sarins w Australii

Te ogromne ostrygi, często nazywane stekiem oceanu, hodowane na farmie Coffin Bay Oyster Farm w południowej Australii, są sprzedawane wyłącznie w Sarins na półwyspie Eyre. Koszt jednej ostrygi? 75 USD! Prawie kilogramowe ostrygi są tak duże i drogie, ponieważ rosną nawet przez sześć lat i mają znacznie więcej mięsa niż inne odmiany.

7. Kanapka Pastrami w Katz Delicatessen w Nowym Jorku

Ta nowojorska instytucja istnieje od ponad 100 lat, sprzedając podobno jedne z najlepszych kanapek na świecie. Jedno jest pewne, że ich kanapka pastrami jest jedną z najdroższych na świecie. Jedna kanapka kosztuje 23 USD. Ich kanapki są tak popularne, że Katz oferuje dostawy na terenie USA. Jeden funt pastrami kosztuje 35 USD.

8. Grzyby Matsutake w Mizai, Kioto w Japonii

Grzyby te są zagrożone wyginięciem w regionie Okinawa. Ze względu na to coraz mniej jest ich zbieranych podnosząc ich cenę. Jeden kilogram tych aromatycznych grzybów kosztuje 1000 USD. Jeśli nasz budżet nie pozwala nam na taki wydatek warto udać się do trzykrotnie wyróżnionej gwiazdką Michelin restauracji Mizai, aby je skosztować.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię