Najlepsze miejscowości do inwestycji w nieruchomości w USA

Jeśli masz dostęp do ekstra gotówki inwestycja w nieruchomość może być dobrym sposobem na walkę z inflacją. Rynek mieszkaniowy przechodzi przez wiele wzlotów i upadków, ale jak twierdzą specjaliści Zillow, kupno nieruchomości pod inwestycje jest bardzo opłacalne.

Jak podaje firma inwestycyjna, Norada Real Estate Investment, przy kupnie nieruchomości pod inwestycje należy zwrócić uwagę na trzy poniższe czynniki:

1. Wysoki procent osób wynajmujących nieruchomość – sprawdź, jaka część dostępnych zasobów mieszkaniowych na danym obszarze jest pusta. Im więcej najemców tym lepsze szansa na znalezienie lokatora.

2. Wysokość cen wynajmu – im wyższy czynsze w stosunku do spłat kredytu hipotecznego tym lepsza szansa na pokrycie kosztów pożyczki.

3. Niski wskaźnik niewywiązywania się najemców – jest zakup nieruchomości w obszarze, w którym najemcy często nie płacą czynszu nie jest dobrą formą inwestycji.

Eksperci od nieruchomości wymieniają 10 poniższych miejscowości najlepszych na zakup nieruchomości pod inwestycje w roku 2023:

1. Boise, Idaho

Rynek nieruchomości wzrósł 217,86% w ciągu ostatnich 10 lat w stolicy Idaho. Boise ma również potężną i kwitnącą gospodarkę, oraz silny rynek pracy w branżach takich jak technologia, opieka zdrowotna i edukacja.

2. Houston, Teksas

Houston to jedno z najlepszych miejsc do inwestowania w nieruchomości. Greater Houston zamieszkuje 7,2 miliona ludzi, a populacja regionu cały czas rośnie. Houston ma również silny rynek pracy. Miasto jest domem dla 41 firm z listy Fortune 1000.

3. Dallas, Teksas

Silny rynek pracy, niedrogie mieszkania i rosnąca populacja powodują, że Dallas jest wspaniałym miejsce na inwestowanie w nieruchomości.

4. Las Vegas, Nevada

Las Vegas cały czas rośnie i kwitnie. Jest to doskonała lokalizacja do inwestowania w nieruchomości. Miasto i okolice mają silny rynek pracy, wysoki popytem na wynajem oraz ulgi podatkowe.

5. Atlanta, Georgia

Dynamicznie rozwijająca się gospodarka, rosnąca populacja, niskie koszt utrzymania. Georgia jest uważana za jeden z 10 najbardziej produktywnych stanów, a Atlanta za centrum gospodarcze stanu.

6. Orlando, Floryda

Inwestowanie w nieruchomość w Orlando to wybór między wynajmem długoterminowym lub wakacyjnym. Rosnący rynek pracy, przystępne koszty utrzymania, rozwijająca się społeczność biznesowa, turystyka i rozrywka. Wszystkie te czynniki sprawiają, że Orlando jest doskonałą lokalizacją do inwestowania w nieruchomości.

Orlando

7. Tampa, Floryda

Tampa jest nie tylko atrakcyjnym obszarem metropolitalnym, ale także jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w USA, do które zjeżdżają turyści z całego świata. Rosnąca populacja, silna gospodarka, przystępne koszty utrzymania, dobrze prosperujący przemysł turystyczny, dostęp do plaży, możliwości inwestycyjne i sprzyjający klimat biznesowy.

8. Myrtle Beach, Południowa Karolina

Myrtle Beach ma nadal bardzo silny rynek nieruchomości. Według Zillow, wartość domów wzrosła o 26% w ciągu ostatniego roku. Nazwane najszybciej rozwijającym się miastem w latach 2022-2023 przez U.S. News and World Report, Myrtle Beach jest bardzo przystępne cenowo z mocno rozwiniętą turystyką.

9. Denver, Kolorado

Czynsze w Denver od lat sukcesywnie rosną. Miasto ma prężną i zróżnicowaną gospodarkę, wiele miejsc pracy oraz rosnącą populację – 21% wzrost od 2010 roku. Położenie miasta czyni je jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych kraju.

10. Seattle, Waszyngton

Miasto ma dobrze prosperujący rynek pracy i gospodarkę oraz rosnąca populację. Firmy takie jak Oculus, Facebook, Google i Microsoft znajdują się w Seattle. Miasto ma niedobór mieszkań. Jest to również popularne miejsce turystyczne.

Z czym kojarzą się nam Stany Zjednoczone? (SONDA)

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię