Najwyższa jakość i smak! Gdzie kupić najlepsze czekoladki w USA?

Jeśli lubisz czekoladę nie jesteś sam w tej grupie. Ponad 67% Amerykanów podaje, że życie bez czekolady byłoby nudne. Statystyki pokazują, że aż 51% osób twierdzi, że zrezygnowałoby ze swojego ulubionego napoju alkoholowego na tydzień tylko żeby móc zjeść kawałek czekolady a 48% twierdzi, że zrezygnowałoby z mediów społecznościowych na tydzień.

Strona TastingTable zebrała informacje na temat mniej komercyjnych czekoladników w całym kraju. Aby trafić na listę, czekoladnicy ci musieli wykazać się nie tylko najlepszej jakości końcowym produktem, ale również pracować z najlepszym kakao dostępnym na rynku.  Oto kilka z nich:

Valerie

Valerie Gordon, cukiernik i czekoladnik, założyła sklep z czekoladą w 2004 roku. Czekoladki i inne słodycze są ręcznie robione. Obecnie jej wyroby dostępne są na terenie całego kraju.

Compartés

Compartés to od 1950 roku nadal jedno z  najmodniejszych miejsce do kupowania tabliczek czekolady, których opakowania bardziej przypominają dzieła sztuki niż tradycyjne opakowania. Czekoladnik Jonathan Graham stoi za wszystkimi kreacjami czekoladowymi, od trufli po tabliczki czekolady.

Fot. compartes.com

Dandelion Chocolate

Dandelion Chocolate w San Francisco robi jedne z najlepszych w kraju czekolady przy użyciu sprawdzonych hodowców kakao. W ich małej fabryczce w San Francisco, mistrzowie czekolady wytwarzają małe, ręcznie robione partie czekolady i innych czekoladowych produktów.

Norman Love

Norman Love jest czekoladnikiem i cukiernikiem, który od 2001 roku sprzedaje swoje czekoladowe kreacje. Każda trufla jest wyjątkowym dziełem sztuki z charakterystycznymi smakami, każda czekolada czy baton mają niepowtarzalny smak. Norman Love sprzedaje również mieszanki gorącej czekolady oraz tory i ciasta.

Jacques Torres Chocolate

Szef kuchni Jacques Torres (znany również jako Mr. Chocolate) jest według wielu jednym z najlepszych cukierników w Nowym Jorku. Doskonałość, jakość i pomysłowe wykonanie czynią Torresa czekoladki jednym z najciekawszymi kreacjami dostępnymi w kraju.

Ginger Elizabeth

Elizabeth Hahn dorastała w rodzinie piekarzy i cukierników. W 2005 roku Ginger otworzyła pierwszy sklep z czekoladą w Kalifornii. Ginger używa najświeższych składników do wyrobu produktów z czekolady. Specjalizuje się w czekoladkach, truflach, makaronikach i lodach.

Zak’s Chocolate

Od hobby do jednej z najczęściej nagradzanej tabliczki czekolady. Ich czekolada jest wytwarzana w 100% z ziaren kakaowych pochodzących z etycznych źródeł, z których większość ma certyfikat ekologiczny. Każdy batonik jest wytwarzany z ziaren pochodzących z określonego miejsca, a smak odzwierciedla klimat i środowisko danego obszaru. Ich fabryczka znajduje się w Scottsdale w Arizonie.

Maria Bella

Maribel Lieberman jest jedną z najlepszych cukierni w Nowym Jorku. Czekolada jest wytwarzana z delikatnego i rzadkiego ziarna kakaowego Criollo. Wszystkie trufle są wykończone zabawnymi, kreatywnymi wzorami. Wszystkie składniki pochodzą z najlepszych możliwych miejsc, takich jak tahitańska wanilia, cytrusy z Florydy i angielska lawenda.

Ragged Coast Chocolates

Właściciele, Kate i Steve Shaffer, tworzą wysokiej jakości czekoladki, używając czekolady pochodzącej ze sprawiedliwego handlu z Ameryki Łacińskiej. Ciekawe smaki i najlepsze składniki oraz opakowania wykonane z tektury nadającej się do recyklingu czynią te czekoladki jednymi z najbardziej sprzyjającymi środowisku.

Fine and Raw

Założona przez Daniela Sklaara Fine and Raw miała początkowo wytwarzać czekoladę tylko dla przyjaciół i rodziny. Po kilku latach niesamowity smak i jakość doprowadziły do rozrostu firmy, która dzisiaj sprzedaje swoje produktu na terenie całego kraju. Kolekcja Signature obejmuje wysokiej jakości czekoladę wykonaną z zaledwie trzech składników: organicznego kakao, organicznego cukru kokosowego i organicznego masła kakaowego.

Czekolada jest dobra dla serca! Są dowody

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię