Naturalne sposoby na pozbycie się kurzajek

Kurzajki często nazywane brodawkami są uciążliwymi zmianami skórnymi, które wyglądem przypominają odciski. Te szarawe (czasem żółte lub brązowe) grudki zajmują powierzchnię od kilku do kilkunastu milimetrów. Winą za ich powstawanie obarcza się wirusa brodawczaka ludzkiego.

Kurzajkami można zarazić się przez dotyk z osobą która je ma (lub przez kontakt z przedmiotem używanym przez taką osobę). Aby doszło do zakażenia – skóra musi być zraniona lub zadrapana. Leczenie kurzajek często jest długotrwałe i nie zawsze przynosi zadowalające efekty. I chociaż zalecana jest wizyta u lekarza dermatologa, znane są też domowe sposoby na ich usunięcie.

 

Przykłady naturalnych sposobów na pozbycie się kurzajek.

W walce z kurzajkami mogą pomóc naturalne zioła i domowe sposoby:

  • Czosnek – wykazuje on silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Należy go zmiażdżyć, umieścić na brodawce i zakleić plastrem. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ czosnek może poparzyć skórę dookoła kurzajek.
  • Jaskółcze ziele (glistnik) ang.celandine– codziennie wyciskać sok z łodygi na kurzajkę. Należy uważać aby sok nie dostał się do oczu i ust gdyż jest silnie trujący
  • Mniszek lekarski ang.dandelion– 2 x dziennie smarujemy kurzajkę mleczkiem z łodygi mniszka
  • Olejek z drzewa herbacianego ang.tea tree oil- smarować kilkukrotnie w ciągu dnia
  • Kąpiel w roztworze solnym – Od 6 d o7 łyżeczek soli należy rozpuścić w litrze wody, moczyć w nim dłonie lub stopy przez 30 minut
  • Olejek z oregano – stosować podobnie jak z drzewa herbacianego
  • Ocet jabłkowy – Wymieszaj 2 części octu jabłkowego z 1 częścią przegotowanej wody. W roztworze moczymy mały wiacik kosmetyczny, przykładamy na kurzajkę i zaklejamy plastrem na całą noc. Czynnośc powtarzamy aż do momentu w którym kurzajka nie odpadnie.

Witamina D może pomóc w walce z tą chorobą

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię