Nowy trend wśród emerytów

Nowe badanie pokazuje, że emeryci coraz częściej przeprowadzają się do małych miasteczek zostawiając zgiełk miast dla młodszych.

Analitycy z LendingTree zauważyli, że osoby 65 lat i więcej od początku pandemii preferują przeprowadzki z metropolii do mikropolii. Dla emerytów cieplejsza pogoda, niższe podatki i tańsze mieszkania są kluczowymi czynnikami przy przeprowadzce. Do tej listy w ostatnim roku doszło również życie z dala od zgiełku miast.

Oto najpopularniejsze mikropolie wśród osób 65 lat +:

1. Branson, Missouri

31,1% mieszkańców Branson to osoby wieku 65 lat +. Branson to miasto w okolicy Ozark w południowo-zachodniej części Missouri. Jego 76 Country Boulevard słynie z teatrów, które niegdyś gościły głównie wykonawców muzyki country, ale dziś oferują różnorodną rozrywkę. Wzdłuż pasa znajdują się również jaskinia Marvela, atrakcja Dixie Stampede Dinner w stylu Dzikiego Zachodu Dolly Parton i Silver Dollar City, park rozrywki o tematyce XIX-wiecznej z muzyką na żywo.

2. Easton, Maryland

Nowi mieszkańcy w wieku 65 lat stanowią 12,5% populacji. Większość z nich przeprowadziła się do Easton z pobliskiego Baltimore. Miasteczko liczy około 15 tysięcy osób i oferuje wspaniałe pola golfowe, strzelanie do rzutków, żeglowanie, spływy kajakowe oraz wieczorną rozrywkę. Wieczorna rozrywka jest zróżnicowana od przedstawień teatralnych po lokale z muzyką na żywo, kręgle i puby. Butiki, galerie sztuki i renomowane restauracje również cieszą się popularnością wśród mieszkańców.

3. Kill Devil Hills, Karolina Północna

W tym miasteczku prawie 11% mieszkańców to osoby w wieku emerytalnym. Kill Devil Hills to najstarsze oficjalne miasto na Outer Banks, czyli wysp barierowych u wybrzeży tego stanu, które oddzielają Ocean Atlantycki od stałego lądu. Kill Devil Hills to sielanka na plaży przepleciona historią. Pomnik Braci Wright jest niezwykle popularną atrakcją, gdzie znajdują się zrekonstruowane budynki obozowe z 1903 roku, w których bracia majstrowali przy swoich maszynach.

4. Whitewater, Wisconsin

9,4 % mieszkańców tego uniwersyteckiego miasteczka to osoby 65+. Miasto położone jest przy południowym krańcu parku stanowego Kettle Moraine. Mieszkańcy mają do wyboru przechadzki po około 20 parkach znajdujących się w okolicy, spływy kajakowe oraz galerie sztuki i wydarzenia kulturalne. A znajdujący się w Whitewater uniwersytet oferuje kursy dla osób starszych.

5. Fredericksburg, Teksas

W tym miasteczku nazwanym na cześć księcia Fryderyka Pruskiego prawie 31% mieszkańców jest w wieku 65 lat i więcej. Fredericksburg to miasto w środkowym Teksasie, znane między innymi z winnic. Niemieckie dziedzictwo miasta można zobaczyć w Muzeum Pionierów, w którym znajdują się domy osadników i artefakty. Na pobliskim rynku- Marktplatz, znajduje się Vereins Kirche replika XIX-wiecznego niemieckiego kościoła, który kiedyś stał w mieście. W rozległym Muzeum Narodowym Wojny na Pacyfiku znajdują się eksponaty z II wojny światowej, w tym odtworzona strefa walki.

6. Pahrump, Newada

Prawie połowa mieszkańców tej mikropolii znajdującej się 60 mil na zachód od Las Vegas jest w wieku emerytalnym. Pahrump było pierwotnie zamieszkane przez Południowych Paiute. Nazwa miasteczka odnosi się do ogromnej ilości studni artezyjskich znajdujących się w dolinie. Legenda głosi, że miliarder Ted Binion zakopał wielki srebrny skarb w tajnym podziemnym skarbcu w Pahrump. Binion zmarł w 1998 roku a skarbu do dzisiaj nie odnaleziono.

7. Show Low, Arizona

W tym 12- tysięcznym miasteczku na południu Arizony 15% mieszkańców to osoby na emeryturze. Show Low może poszczycić się pięcioma polami golfowymi, czterema miejscami do gry w tenisa oraz trzema muzeami. Najpopularniejszym miejscem natury w okolicy jest park przyrodniczy i las Apache-Sitgreaves National Forest. Ze względu na swoje położenie, Show Low ma również ośrodek narciarski Sunrise.

Prawdy i Mity w systemie Medicare

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię