Utrzymując formę fizyczną na emeryturze zachowasz zdrowie i uśmiech

Utrzymanie sprawności fizycznej po ukończeniu 60. roku życia jest nie tylko ważne dla zachowania ogólnego zdrowia w starszym wieku, ale również wpływa korzystnie na twoje ciało, umysł, a nawet portfel.

Przejście na emeryturę nie powinno oznaczać, że pozostajesz bezczynny. Zamiast tego powinna być to szansa na skupienie się na sobie, w tym na swoim zdrowiu.

Lekarze podają 7 głównych korzyści z pozostania w formie w starszym wieku.

Lepiej funkcjonujący umysł

Ćwiczenia poprawiają nastrój i sen oraz zmniejszają stres i niepokój, a wszystko to pośrednio pomaga w zachowaniu ogólnych funkcjach poznawczych na wysokim poziomie.

Mniejsze wydatki na opiekę medyczną

Przeciętne gospodarstwo domowe na emeryturze wydaje 6 800 dolarów rocznie na opiekę zdrowotną. Wprowadzanie regularnego schematu ćwiczeń poprawia zdrowie, a w konsekwencji oznacza mniejsze wydatki na opiekę lekarską. Według Mayo Clinic, regularne ćwiczenia pomagają zapobiegać wielu problemom zdrowotnym, głównie udarom, depresji, wysokiemu ciśnieniu krwi a nawet wielu rodzajom raka.

Oszczędności na ubezpieczeniu na życia

Jeśli możesz pozostać w formie, możesz również zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu na życie, ponieważ ubezpieczyciele generalnie opierają koszty polisy na ryzyku śmierci.

ubezpieczenie

Ograniczenie utraty masy mięśniowej i kostnej

Według krajowych Centers for Disease Control and Prevention, dzięki regularnym treningom siłowym kobiety mogą zmniejszyć utratę masy kostnej i mięśniowej, która pojawia się wraz z wiekiem. Utrata masy mięśniowej i kostnej związana z wiekiem jest bardziej widoczna u kobiet niż u mężczyzn, a menopauza przyspiesza ten spadek. Utrzymanie zdrowia mięśni może również pomóc poprawić poziom energii, zmniejszyć ryzyko złamań i przyspieszyć powrót do zdrowia po chorobach.

Utrzymanie niezależności

Według National Council on Aging regularne ćwiczenia mogą pomóc osobom w starszym wieku zachować niezależność. Niektóre rodzaje ćwiczeń, takie jak tai chi, mogą nawet zmniejszyć ryzyko upadków – które według NCOA są główną przyczyną śmiertelnych i innych urazów wśród osób starszych.

Dłuższe życie

Badania wykazują, że ćwiczenia aerobowe mają potężne korzyści dla zdrowia. Według Leonard Davis School of Gerontology na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, zaledwie trzy godziny tygodniowo regularnych ćwiczeń mogą potencjalnie wydłużyć życie nawet o pięć lat.

Daje poczucie szczęścia

Istnieje silny związek między sprawnością fizyczną a szczęściem. Oprócz zwiększania energii ćwiczenia poprawiają nastrój. Aktywność fizyczna stymuluje substancje chemiczne w mózgu, które sprawiają, że czujemy się bardziej zrelaksowani i mniej niespokojni.

Jak starzeć się „pomyślnie”?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię