Oczy zwierciadłem duszy – teraz dowiedziono tego naukowo

Badacze zainteresowali się kwestią związków między kolorem oczu, a osobowością badanych.  Wyniki rzuciły nowe światło na porzekadło „oczy zwierciadłem duszy”. Jak się bowiem okazało, związek między kolorem oczu, a cechami osobowości istnieje i jest możliwy do określenia.

 

I tak brązowoocy ludzie, których na świecie jest najwięcej mają się wykazywać wyjątkową empatią, wrażliwością na potrzeby otoczenia i chęcią niesienia pomocy. Według statystyk taką barwę tęczówek ma aż 79% populacji ludzkości. Skąd zatem, to zamiłowanie do wojen?

 

Osoby o oczach szarych, zaś, mają mieć wyjątkowo rozwiniętą intuicję i spostrzegawczość, a także być tolerancyjni i elastyczni wobec zmian. Natomiast pokrewni im – niebieskoocy to kochający rywalizację empaci.

Ludzi o oczach zielonych, niestety nie są już tak sympatyczni – przynajmniej zdaniem badaczy. Ponoć mają być pełnymi gniewu raptusami, jednak również niezwykle atrakcyjnymi seksualnie. W mniejszości stoją sa osoby o oczach piwnych, którymi poszczycić się może zaledwie około 5% populacji.

 

Obdarzeni złotobrązowymi tęczówkami mają się wykazywać niezwykłą zdolnością znalezienia równowagi między spontanicznością, a rozsądkiem. Ponadto są obdarzone wyjątkowym optymizmem i umiejętnością czerpania radości z najdrobniejszych wydarzeń.

 

Czy to się sprawdza w życiu? Trudno się odnieść, bo osobowości ludzkie są bardzo złożone, a osoby o tym samym kolorze tęczówek potrafią się między sobą bardzo różnic cechami charakteru.

Bogacze inwestują w nieśmiertelność

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię