7 sygnałów na to, że jesz zbyt dużo węglowodanów

Nie od dziś wiadomo, że węglowodany to najważniejsze źródło energii, niezbędne do funkcjonowania organizmu. Mimo, że są bardzo ważnym elementem diety, należy dostarczać je do organizmu w ściśle określonej ilości.

Zbyt dużo węglowodanów w diecie może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi. Koniecznie zapoznaj się z oznakami, jakie może wysyłać twoje ciało, gdy jesz ich zbyt dużo.

1. Nadwaga i puchnięcie ciała

Spożywanie nadmiernych ilości węglowodanów najszybciej odbije się na sylwetce. Cukier przyczynia się do szybszego przybierania na wadze. Dodatkowo węglowodany zatrzymują wodę w organizmie i właśnie dlatego po zjedzeniu posiłku bogatego w cukry czujesz obrzmienie.

2. Wzdęcia

Produkty bogate w węglowodany często doprowadzają do obfitych gazów. Cukier spowolnia pracę układu pokarmowego, powodując jednocześnie wzdęty brzuch i wzdęcia.

3. Problemy z cerą

Wysokowęglowodanowa dieta zdecydowanie nie sprzyja jakości Twojej cery. Specjaliści podczas walki z trądzikiem rekomendują zmianę nawyków żywieniowych i ograniczenie cukru.

4. Nadmierne zmęczenie i problemy ze snem

Nocni podjadacze mają poważny problem, ponieważ wieczorne spożywanie węglowodanów powoduje, że do organizmu dociera impuls by przetwarzał cukier, a więc działał, nie odpoczywał. Zbyt duża ilości węglowodanów podnosi poziom cukru we krwi i doprowadza do pobudzenia, a następnie braku energii i senności.

5. Zbyt częste infekcje

Cukier obniża odporność. Dzieje się tak, ponieważ węglowodany osłabiają białe krwinki, które odpowiedzialne są za zwalczanie drobnoustrojów chorobotwórczych.

 

6. Uczucie niepokoju i ryzyko depresji

Pewnie zastanawiasz się, jak to możliwe? Sinusoida nastrojów, spowodowana ciągłymi zmianami poziomu glukozy, z radości prowadzi do spadku nastroju i przygnębienia. Niestabilność emocjonalnej nie sprzyja kondycji psychicznej.

7. Problemy z sercem

Słodka dieta bardziej niż wysokotłuszczowa zwiększa ryzyko chorób kariologicznych. Nadmiar cukru i otyłość, może wpłynąć na niewydolność krążenia czy cukrzycę typu.

Nadmiar jakichkolwiek produktów nie jest dobry, zwłaszcza jeśli mowa o węglowodanach. Każdy z nas potrzebuje ich w swojej diecie, lecz na uwadze należy mieć spożywanie ich w ograniczonej ilości. Dla zdrowia i oczekiwanego wyglądu odpowiednia jest zdrowa i zbilansowana dieta, bogata w składniki odżywcze.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię