Papież odwiedzi Kongo i Sudan Południowy

Twitter @Pontifex

Papież Franciszek uda się w styczniu przyszłego roku w pielgrzymkę do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego.

Jak poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej, 31 stycznia papież uda się do stolicy Demokratycznej Republiki Konga, Kinszasy. 1 lutego odprawi mszę na tamtejszym lotnisku i spotka się z ofiarami walk na wschodzie kraju, a następnego dnia spotka się z młodzieżą, duchownymi i seminarzystami. 3 lutego papież odleci z Kinszasy do stolicy Sudanu Południowego, Dżuby. Następnego dnia spotka się z tamtejszymi biskupami, duchownymi i z osobami przesiedlonymi. 5 lutego papież Franciszek odprawi mszę w Dżubie, po czym odleci do Rzymu.

Motto pielgrzymki brzmi: „Wszyscy pojednani w Jezusie Chrystusie”. Pierwotnie zaplanowano ją na lipiec bieżącego roku, ale pielgrzymka została przełożona ze względu na problemy zdrowotne papieża. Franciszek nagrał przesłanie wideo do mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego, w którym wezwał ich, aby nie porzucali nadziei.

Dodał, że pragnie, by mieszkańcy czarnej Afryki „weszli na nową drogę” pojednania i przebaczenia.

(iar)

Andrzej Gołota – legenda polskiego boksu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię