Pielęgnacja dłoni zimą

Pielęgnacja dłoni jest szczególnie istotna zimą. Niskie temperatury nie mają korzystnego wpływu na naszą skórę. Częste mycie rąk również nie sprzyja utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia.

Warto pamiętać, że niektóre przyzwyczajenia mogą przesuszać skórę dłoni.

1. Detergenty

W okresie jesienno-zimowym szczególnie należy chronić dłonie przed kontaktem z detergentami. Do sprzątania i zmywania naczyń powinno się sięgać po gumowe rękawiczki. Nawet delikatne środki czyszczące mają negatywny wpływ na skórę.

2. Rękawiczki

Należy pamiętać również, że nie tylko gumowe rękawiczki są naszymi sprzymierzeńcami, ale również te chroniące nas przed zimnem. Wiatr i mróz mają bardzo niekorzystny wpływ na stan skóry. Już po jednym spacerze bez rękawiczek możemy zaobserwować przesuszenie skóry dłoni. Warto pamiętać o tym często niedocenianym elemencie zimowej garderoby.

3. Mycie rąk

Produkty do mycia rąk powinny być możliwe delikatne dla skóry. Najlepiej jeśli produkty tego typu mają neutralny odczyn, czyli 5,5. Taki odczyn jest zbliżony do tego, który naturalnie występuje na naszej skórze. Mydła i płyny do mycia rąk powinny zawierać dodatek kremu nawilżającego lub olejów roślinnych. Podczas mycia należy równię unikać zbyt gorącej wody, szczególnie, kiedy wracamy do domu z przemarzniętymi dłońmi, ponieważ gorąca woda ma działanie przesuszające. Po każdym myciu należy dłonie posmarować kremem nawilżającym.

4. Olejki do skórek

Warto również zadbać o nawilżenie skórek, ponieważ właśnie zimną najczęściej pękają sprawiając ból. Po zakończonym manicure należy sięgnąć po olejki do pielęgnacji skórek lub po prostu po dowolny olej lub nawet oliwkę dla dzieci. Nawilżone skórki są mniej podatne na pękanie.

5. Maska nawilżająca

Kiedy kremy nie są w stanie nawilżyć przesuszone skóry warto sięgnąć po maski do rąk. Produkty te bardziej intensywnie nawilżają, ale przede wszystkim regenerują skórę dłoni. Warto sięgnąć po te, które w swoim składzie mają masło Shea.

6. Peeling dłoni

Kolejnym kosmetykiem, który warto wdrożyć do pielęgnacji jest delikatny peeling do skóry dłoni. Ważne jest, żeby kosmetyk nie miał zbyt dużych drobinek ścierających, ponieważ może podrażnić naskórek. Jeśli nie chcemy inwestować w specjalistyczny peeling do rąk możemy sięgnąć po delikatny peeling do ciała lub twarzy.

 

7. Nocna pielęgnacja

Na noc należy wdrożyć wzmożoną pielęgnację. Podczas wyboru kremu należy zwrócić uwagę na to, czy zawiera kilka z następujących składników: witamina A, witamina E, wazelina biała, gliceryna, aloes, D-pantenol, koenzym Q10, lanolina, masło Shea, mocznik, rumianek i wosk pszczeli. Mają one intensywne działanie nawilżające. Taki krem najlepiej jest nałożyć grubą warstwą na noc i nałożyć na dłonie specjalne rękawiczki, które można kupić w drogerii lub po prostu starą, nieużywaną już parę rękawiczek.

8. Parafiniarka

Alternatywą dla zabiegu przy użyciu ciekłej parafiny w salonie kosmetycznym jest urządzenie zwane parafiniarką. Nie jest to zakup konieczny dla każdej osoby, ale z pewnością pozwoli na wykonanie domowego spa lub uporanie się z silnie przesuszoną skórą dłoni. Parafiniarka przyda się do wykonywanie zabiegu parafiną kosmetyczną na dłoniach i stopach. Taki zabieg ma działanie silnie natłuszczające, działa wygładzająco, zmiękcza naskórek, przywraca jego elastyczność, pielęgnuje paznokcie i opóźnia starzenie skóry.

Pielęgnacja skóry dłoni zimną to przede wszystkim zapobieganie jej przesuszeniu. Regularne nawilżanie i dbanie o skórę wyeliminuje wiele problemów i sprawi, że nie będziemy musieli sięgać po drogie specjalistyczne kosmetyki.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię