Poczta amerykańska ostrzega przed używaniem… skrzynek pocztowych

Przedstawiciele USPS ostrzegają przed używaniem niebieskich skrzynek pocztowych.

Ostrzeżenie wystosowane przez pocztę winą za przestępstwa pocztowe poniekąd obarcza praworządnych obywateli.

„Gdyby klienci po prostu korzystali z usług detalicznych lub wewnętrznych otworów wrzutowych w ścianach, aby wysłać swoją pocztę (…) niebieskie skrzynki pocztowe nie byłyby tak zachęcające dla złodziei w celu kradzieży tożsamości i czeków.”

 

Według poczty rozwiązaniem problemu jest zaprzestanie korzystania ze skrzynek pocztowych, które kuszą złodziei. Obywatele powinni korzystać ze skrzynek znajdujących się wewnątrz budynków urzędów pocztowych. Obywatele nie powinni korzystać ze skrzynek szczególnie w niedziele lub święta federalne, ponieważ liczba kradzieży w te dni rośnie w całym kraju.

Przedstawiciele USPS dodają, że przestępcy rabują skrzynki po ostatnim odbiorze kierowców w danym dniu. Urzędnicy twierdzą, że grupy przestępców w całym kraju wykorzystują Internet do strategicznego monitorowania czasu odbioru. „Największą zmienną, która zachęca tych przestępców do kradzieży, są klienci deponujący pocztę do niebieskich skrzynek odbiorczych po ostatnim odbiorze w danym dniu lub w niedziele i święta federalne.”

Obecnie w całym kraju w użyciu jest 139 868 niebieskich skrzynek. Nie zawsze były niebieskie. Przed 1970 rokiem były zielone, potem czerwone, białe, znów zielone, aż w 1955 roku weszły w użycie czerwone, białe i niebieskie.

Poczta amerykańska przetwarzała i dostarczała średnio 425,3 mln przesyłek dziennie. Tygodniowo wysyła 3,3 miliona funtów międzynarodowych, wojskowych i dyplomatycznych przesyłek i paczek, korzystając z 70 międzynarodowych linii lotniczych, składających się z 11 amerykańskich przewoźników flagowych i 19 zagranicznych przewoźników flagowych oraz ich spółek zależnych.

ZJ

Ile jest warta Konstytucja Stanów Zjednoczonych?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię