Poziom tlenu we krwi jest powiązany z chorobą Alzheimera

Badanie sugeruje, że zwiększenie przepływu krwi w hipokampie może być naprawdę skuteczne w zapobieganiu uszkodzeniom i utracie pamięci.

Hipokamp to złożona, plastyczna i wrażliwa struktura mózgu osadzona głęboko w płacie skroniowym, która ulega uszkodzeniu pod wpływem różnych bodźców. Odgrywa ważną rolę w uczeniu się i pamięci oraz ma wpływa na różne zaburzenia neurologiczne i psychiatryczne.

Odkrycia podkreślają znaczenie ćwiczeń i diety niskocholesterolowej dla długoterminowego zdrowia mózgu poprzez poprawę zdrowia naczyń krwionośnych i przepływu krwi w mózgu

Po raz pierwszy na świecie naukowcy z University of Sussex zarejestrowali poziom tlenu we krwi w hipokampie i dostarczyli eksperymentalnego dowodu na to, dlaczego obszar ten, powszechnie określany jako „ośrodek pamięci mózgu”, jest podatny na uszkodzenia i zwyrodnienia, co jest prekursorem choroby Alzheimera choroba.

Doktor Catherine Hall, starszy wykładowca psychologii na Uniwersytecie Sussex powiedziała, że te „odkrycia są ważnym krokiem w poszukiwaniu środków zapobiegawczych i leczenia choroby Alzheimera, ponieważ sugerują, że zwiększenie przepływu krwi w hipokampie może być naprawdę skuteczne w zapobieganiu uszkodzeniom. Jeśli to prawda, że ​​zwiększenie przepływu krwi w hipokampie jest ważne dla ochrony mózgu przed chorobami takimi jak choroba Alzheimera, to jeszcze bardziej zwiększy znaczenie regularnych ćwiczeń i diety niskocholesterolowej dla długoterminowego zdrowia mózgu.”

Według naukowców prawdopodobnie dlatego choroba Alzheimera powoduje problemy z pamięcią gdyż wczesny spadek przepływu krwi uniemożliwia prawidłowe działanie hipokampu. Hall dodaje, „teraz chcemy zbadać, czy niższy przepływ krwi i poziom tlenu w hipokampie powodują, że beta amyloid zaczyna gromadzić się w chorobie Alzheimera. Zrozumienie, co powoduje wczesne uszkodzenia, będzie bardzo ważne, aby pomóc nam nauczyć się, jak leczyć lub zapobiegać chorobom”.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię