Próbował otworzyć samolot na 45 minut przed lądowaniem

Jak informuje biuro prokuratora USA w Massachusetts, jeden z pasażerów United Airlines podróżujący niedzielnym lotem z Los Angeles do Bostonu został aresztowany po tym, jak rzekomo próbował otworzyć drzwi wyjścia awaryjnego samolotu, a następnie próbował dźgnąć jednego z członków załogi w szyję.

Francisco Severo Torres, lat 33, próbował dźgnąć stewarda w szyję złamaną metalową łyżką po tym, jak został skonfrontowany przy próbie otwarcia drzwi awaryjnych w czasie lotu.

W trakcie zajścia, pasażerom udało się obezwładnić „uciekiniera”. Incydent rozpoczął się około 45 minut przed lądowaniem samolotu, tuż po tym, jak załoga otrzymała alarm o odblokowanych drzwiach awaryjnych.

„Steward stwierdził, że klamka blokująca drzwi została przesunięta z pozycji zamkniętej… na otwartą a dźwignia awaryjnego uzbrojenia suwakowego została przesunięta do pozycji„ rozbrojonej ”.

Linia lotnicza podziękowała za „szybką akcję” swojej załogi i pasażerów, dodając: „Samolot wylądował bezpiecznie w miejscu docelowym a agresor został oddany w ręce organów ścigania”.

Kilka sprawdzonych sposobów na obniżenie kosztów podróży samolotem

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię