„Psie Story. Historia niezwykłej przyjaźni człowieka z psem”. Tę książkę warto przeczytać!

Hallo, psiary i psiarze! Nadchodzi prawdziwa literacka gratka. Katarzyna Burda, dziennikarka, współautorka „życia seksualnego zwierząt” i miłośniczka psów napisała kolejną książkę. Tym razem do rąk czytelników trafia „Psie Story. Historia niezwykłej przyjaźni człowieka z psem”.

 

Z książki dowiedzieć się można, między innymi skąd wzięły się psy, czy chorują na depresję i jak działa psi umysł, a to tylko niektóre z poruszanych zagadnień.

„Człowiek powoli oswajał się z obecnością drapieżników przy swoim boku, uczył się z nimi obchodzić i komunikować. Wilki również coraz lepiej poznawały człowieka, a w pewnym momencie zaczęły tracić część swoich wilczych cech”.

 

Książka porusza też zagadnienie nurtujące wiele osób, które idą przez życie w towarzystwie czterech, psich łapk. Mianowicie, skąd psy wiedzą, że ich stado wraca do domu? Czy to możliwe, że pies słyszy z wielu kilometrów samochód albo kroki właściciela lub otwieranie się drzwi garażu?

Zdaniem Katarzyny Burdy to efekt psiej inteligencji i umiejętności kojarzenia faktów i szczegółów, które umykają ludzkiej percepcji.   Ponadto w czasie lektury „Psiego Story” można poznać meandry psiej psychiki i dowiedzieć, że czworonogi przeżywają emocje bardzo podobne do ludzkich.

Opowieści okraszona jest wieloma ciekawostkami z psiego życia, a także przypadkami szczególnie ciekawych umiejętności przedstawicieli gatunku. Przecież pies to najlepszy przyjaciel człowieka. A czy człowiek jest też najlepszym przyjacielem psa?

MT

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię