Sekrety urody Koreanek

„Sekrety Urody Koreanek” to książka autorstwa Charlotte Cho, która kilka lat temu stała się prawdziwym bestsellerem i zrewolucjonizowała podejście zachodniego świata do pielęgnacji.

Od tego czasu, coraz więcej kobiet stosuje się do koreańskich zasad dbania o urodę. Hitem są też koreańskie kosmetyki, których bogaty wybór możemy znaleźć w drogeriach i sklepach internetowych. Najbardziej znanych jest 10 kroków pielęgnacyjnych, ale koreańskich sposobów na gładką, zdrową i jędrną skórę jest o wiele więcej.

Historia koreańskiej pielęgnacji

Już wieki temu koreańskie kobiety bardzo dbały o pielęgnację skóry twarzy. Korzystały ze sprawdzonych sposobów swoich babć i same wytwarzały kosmetyki z tego, co miały pod ręką, a więc roślin, owoców, czy nawet ryżu. Wiązało się to też z unikaniem słońca, które w znaczny sposób przyczynia się do starzenia się skóry. Chroniły się pod ubraniami i parasolami. Do dzisiaj Koreanki korzystają z tych metod, a dodatkowo stosują też kosmetyki przeciwsłoneczne.

Profesjonalne kosmetyki pojawiły się w latach 40. XX wieku, kiedy zaczęły powstawać pierwsze koreańskie firmy kosmetyczne. Od tego momentu, zachowanie młodości, pięknej cery i włosów stawało się dla Koreańczyków coraz ważniejsze. W latach 60. zaczęli stosować się do zasad 10 etapów pielęgnacji, w których największy nacisk kładzie się na oczyszczanie cery, nawilżanie oraz wspomnianą już ochronę przeciwsłoneczną.

Na podejście Koreańczyków do urody bardzo mocno wpłynęły K-Dramy oraz K-Pop, które prezentują określone standardy idealnego wyglądu. Jasna i idealna cera, duże oczy, szczupła i wąska broda – tak chce, a często nawet musi wyglądać większość Koreanek. Stosują w tym celu bardzo wiele ciekawych tricków, które mogą być przydatne też dla nas.

To jakie są sekrety urody Koreanek?

Dla Koreańczyków bardzo istotna jest idealna i zdrowa cera. Mniej ważny jest dla nich makijaż, który również bardzo różni się od europejskich standardów. Powinien być delikatny, świeży i podkreślać dziewczęce cechy urody. Bez odpowiedniej pielęgnacji, nie jesteśmy w stanie osiągnąć takiego efektu, więc jest to najważniejszy etap w dbaniu o swój wygląd.

Skład i konsystencja kosmetyków to kolejne elementy, na które należy zwrócić uwagę. Mają przenikać w głąb skóry i efektywnie rozwiązywać problemy skórne. Aloes, śluz ślimaka, kremy BB i maski w płachcie to kluczowe produkty w koreańskiej pielęgnacji. Są chętnie stosowane w 10 krokach pielęgnacji skóry twarzy do których zaliczamy: dwuetapowe oczyszczanie, peeling, tonik, esencję, serum, maskę w płachcie, krem pod oczy, kosmetyk nawilżający, ochronę przeciwsłoneczną.

 

Możesz też bardzo łatwo samodzielnie stworzyć swój własny bardzo wszechstronny i skuteczny kosmetyk. Woda ryżowa zawiera wiele cennych składników, które pozwalają poprawić stan cery oraz włosów. Bardzo łatwo ją przygotować. Wystarczy wypłukać kilka razy ryż w zimnej wodzie, aż będzie czysta. Następnie należy zalać ryż ciepłą wodą i pozostawić na kwadrans. Po tym czasie otrzymamy odżywczy tonik, którym możemy przemywać twarz, a także płukankę dla naszych włosów, która zapewni im lśniący wygląd.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię